SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Kızılay ülkemizin en köklü ve güçlü yardım kuruluşudur

Kızılay ülkemizin en köklü ve güçlü yardım kuruluşudur
Bu haber 04 Kasım 2019 - 0:06 'de eklendi ve 201 kez görüntülendi.

29 Ekim 4 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası münasebetiyle Türk Kızılayı İlçe Koordinatörü Bilal Çelikten okullarda öğrencilere Kızılay’ın faaliyetlerini anlattı. Çelikten, Kızılay’ın ülkemizin en köklü ve güçlü yardım kuruluşu olduğunu söyledi.

Kızılay Haftası nedeniyle okulları gezerek öğrencilere Kızılay’ın faaliyetlerini anlatan Türk Kızılay’ı Çermik Koordinatörü Bilal Çelikten, Kızılay’ın ülkemizin en köklü ve güçlü yardım kuruluşu olduğunu belirterek sözlerini şöyle sürdürdü;

“ Zor şartlar altındaki insanlar için bir güven kaynağı olan Türk Kızılayı, yaptığı güzel hizmetleriyle halkımızın gönlünde taht kurmuştur. Yardım, insancıl duygularla yapılan gönül işidir. Sevgi, hoşgörü, şefkat, merhamet ve dayanışma kültürümüzün anlamlı bir tezahürü olan Türk Kızılayı, üstlendiği görevi kurulduğu günden bu yana başarıyla yerine getirmektedir.

Savaşta ve barışta halkının her daim yanında olarak yardım elini uzatan, birlik beraberlik ve dayanışma ruhunu vatandaşlarımıza hissettirmenin haklı onuruyla çalışmalarını sürdüren Türk Kızılayı bundan sonra da çalışmalarını aralıksız sürdürecektir.”

Çermik Koordinatörü Çelikten, Barış Pınarı Harekatına destek olmak amacıyla hafta içi iki gün boyunca kan bağışı kampanyası yapacaklarını da sözlerine ekledi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA