SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Kızılay yeni yılda 361 fakiri sevindirdi

Kızılay yeni yılda 361 fakiri sevindirdi
Bu haber 08 Ocak 2018 - 0:47 'de eklendi ve 96 kez görüntülendi.

-Başkan Temel; “Sıkıntımız hak etmeyenlerin de yardım almak istemesi”

 

Türk Kızılayı yeni yılda ilçemizdeki fakirleri sevindirdi. Türk Kızılayı Çermik Şubesi tarafından yeni yılda 63 bin liralık yardım yapıldı. Şube Başkanı GIyasettin Temel, en büyük sıkıntılarının hak etmeyen kişilerin gelip yardım talebinde bulunması olduğunu söyledi.

Her fırsatta tüm dünyada olduğu gibi ilçemizdeki mağdurların ve mazlumların yanında olan Türk Kızılayı, yeni yılda da bu geleneğini bozmadı. Yeni yılda 361 kişi ve aileye 63 bin 250 liralık yardım yaptı.

Konuyla ilgili gazetemize açıklamada bulunan Türk Kızılayı Çermik Şube Başkanı Gıyasettin Temel, yardımların nakdi ve ayni olmak üzere iki kategoride yapıldığını belirterek, özetle şöyle konuştu;

“106 vatandaşımıza 250’şer liralık nakdi yardım yaptık. 245 kişiye ise 150’şer liralık Kızılay kartı verdik. Bu kartı tütün ve alkol mamulleri hariç tüm ürünlerde kullanılabilecek. Mağdur vatandaşlarımız isterse giyimde, isterlerse de gıda ürünlerinin alımında kullanabilir. Yeter ki kullanacakları mağazada pos cihazı olsun.

Yardımları yaparken elimizdeki dosyalar ve vakıfta dosyası bulunan birinci ve ikinci derece maddi imkânı yetersiz olan kişileri seçiyoruz. Bunun yanı sıra mağdur olup da utandığı için başvurmayan vatandaşları da arayıp bularak yardımları gerçekleştiriyoruz. Bu vatandaşları tespit etmeye de devam ediyoruz.”

-Hak etmeyen kişiler de başvuruyor

Türk Kızılayı Çermik Şube Başkanı Gıyasettin Temel, sıkıntı yaşadıkları durumu da belirtti. Özellikle hak etmedikleri halde yardım almak isteyen vatandaşların kendilerine başvurduklarını ve bu durumdan muzdarip olduklarını sözlerine ekleyen Çermik Şube Başkanı Temel, bunun hak yemek olduğunu dinen de günah olduğunu, sigortası, geliri, maaşı olan vatandaşların kendilerine yardım için gelmemelerini istedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa