SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Kızılay’dan 500 kişiye 40 bin lira yardım

Kızılay’dan 500 kişiye 40 bin lira yardım
Bu haber 01 Mart 2021 - 0:02 'de eklendi ve 162 kez görüntülendi.

Türk Kızılayı Çermik Temsilciği tarafından 110 aileden 500 kişiye toplam 40 bin lira nakdi destek sağlandı.

Türk Kızlayı İlçemiz Temsilciliği, korona döneminde vatandaşların ve esnafın yanında olmaya devam ediyor. Daha önce vatandaşlara gıda ve giyecek, esnaflara da hijyen paketleri dağıtan Türk Kızılayı İlçe Temsilciliği bu kez ilçemizdeki 110 aileyi sevindirdi.

Konuyla ilgili gazetemize açıklamada bulunan Türk Kızlayı İlçe Temsilcisi Bilal Çelikten, nakdi destekten 500 kişinin faydalandığını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü;

“Türk Kızılayı Genel Merkezi tarafından pandemi nedeniyle temsilciliğimize gönderilen 40 bin liralık nakdi destek, İlçemiz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile organize bir çalışma yürüterek 110 aileye dağıtıldı. 500 kişinin faydalandığı destek kapsamında kişi başı 80 lira nakdi destek olmak üzere toplam 40 bin lira destek sağladık.

Bizler Kızılay olarak bu olağanüstü dönemde tüm kaynaklarımızı ihtiyaç sahipleri için seferber ediyoruz. Yoksullara ihtiyaç sahiplerine ulaşmak için tüm Kızılay teşkilatı seferberlik ilan etti. 152 yıllık tarihimiz bize zor günleri atlatmada dayanışmanın önemini öğretti. Bundan sonra da Kızılay ihtiyaç sahibi ailelerin yanında olmaya devam edecek.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA