SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Kodlayarak öğrenecekler

Kodlayarak öğrenecekler
Bu haber 20 Ekim 2019 - 23:51 'de eklendi ve 62 kez görüntülendi.
  • 26 ana sınıfına robotik kodlama ekipmanları dağıtıldı

 

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan projenin kabul edilmesinin ardından 26 ana sınıfına robotik kodlama ekipmanları dağıtıldı. Dağıtılan ekipmanlarla çocuklar kodlayarak eğitilecekler ve öğrenecekler.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanıp Karacadağ Kalkınma Ajansının 2018 Yılı Okul Öncesi Eğitim Standartlarının Artırılması Mali Destek Programı kapsamında finanse edilen “Okul Öncesinden Başlayarak Daha İyi Bir Gelecek KODLUYORUZ” projesi kapsamında 26 okulun anasınıflarına kodlama ekipmanları dağıtıldı.

Ekipman dağıtımının ilki Gelincik Dağı İlkokulu’nda gerçekleştirildi. Dağıtım programına Kaymakam Nazlı Demir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan ve şube müdürleri katıldı.

Dağıtılan ekipmanlarla çocukların hem eğlenerek hem de teknolojiye ayak uydurarak eğitileceğini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Bozdoğan;

“Proje kapsamında okullarımıza 1’er adet Matatalab Pro Kodlama Seti, 4’er adet Bee-Bot Okul Öncesi Programlama Robotu, 3’er adet Tablet, akıl oyunları materyallerinden 1’er adet Küp Eğlence Masası, Ayak Denge Labirenti ve Katamino alındı.” Şeklinde konuştu.

Kaymakam Nazlı Demir de artık öğrencilerin robotik kodlamayla okul öncesinde başlamanın önemine dikkat çekti. Kaymakam Demir,

“Projemizin kabul edilmesiyle çocuklarımız bilim ve teknoloji ile okul öncesinde buluşacak. Teknolojinin ve bilimin eğitici taraflarını da öğrenmiş olacaklar. Bu da gelecekte çocukların bilim ve teknoloji alanına ilgi duymalarını sağlayarak ülkemize faydalı çağ atlatan bireyler olmasına da vesile olacağını düşünüyorum” dedi.

Kaymakam Nazlı Demir ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan daha sonra çocuklarla birlikte dağıtılan malzemeleri denediler.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA