SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Kör noktadan kurtuluyor muyuz?

Kör noktadan kurtuluyor muyuz?
Bu haber 13 Ağustos 2018 - 0:10 'de eklendi ve 166 kez görüntülendi.
  • Diyarbakır Valisi Güzeloğlu’nun tweet’i heyecan yarattı
  • Belediye Başkanı Karamehmetoğlu; “1 yıldır ilçemiz ile Pütürge bağlantı yolunda çalışma yapıyoruz”

 

Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nun sosyal medya üzerinden ilçemizin çevre iller ile bağlantı yollarını tamamlamak çabası yönünde oldukları yönünde attığı mesaj heyecan yarattı. Bu akıllara “Kör noktadan kurtuluyor muyuz?” Sorusunu akıllara getirdi. Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu da bir yıldır Belediye Başkanlığı olarak bağlantı yolu üzerinde çalışmalar yürüttüklerini söyledi.

Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nun sosyal medya üzerinden attığı “Termal Turizmde marka olan ve ülkemizin her köşesinden gelen vatandaşlarımıza sağlık sunan Çermik ilçemizin komşu illerle bağlantı yollarını hızla tamamlamak ve kalkınmasına hız kazandırmak çabasındayız” mesajı vatandaşlar arasında heyecan yarattı.

İddialara göre Ak Parti eski Milletvekili hemşerimiz Avukat Cavit Torun döneminde çalışmalar yapılan ve sonrasında herhangi bir çalışma gerçekleştirilmeyen Adıyaman Yolu da tekrar gündeme geldiği belirtilirken, yine ilçemizden Diyarbakır’a direk açılacak bir bağlantı yolu üzerinde de çalışmalar yapılıyor. Ergani’ye yaklaşık 10-15 kilometre kala açılacak yol ile artık vatandaşlar Ergani’ye girmeden direk Diyarbakır’a ulaşımı sağlanacak.

Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu da özellikle Malatya’nın Pütürge ilçesinden direk ulaşımı sağlayacak yol üzerinde durduklarını belirterek şöyle konuştu;

“Kaplıcalarımız sadece Diyarbakır ve Güneydoğu Anadolu Bölgesine hizmet eden değil, tüm Türkiye’ye hitap eden bir duruma geldi. Biz de bu konuda Vali Bey ile sürekli istişare halindeyiz. İlçemizi kör noktadan kurtararak marka ilçe haline getirecek çalışmalar üzerinde görüş alışverişinde bulunuyoruz. Özellikle Malatya’nın Pütürge ilçesinden ilçemiz doğrudan bağlantı sağlanacak yol için çalışıyoruz. Zaten belediye olarak 1 yıldır bu yol üzerinde düzenlemeler yapıyoruz. Bu yolun açılması ile birlikte Ankara yolu yaklaşık 1-1.5 saat kısalacak. Bu da hem firmalar için yakıttan hem de zamandan tasarruf sağlayacak. Yine Çermik-Ergani arasında çalışmalar sürerken, Çermik-Siverek arasında da önümüzdeki dönemde iyileştirmeye gidilecek.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA