SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Korona fırsatçılarına karşı denetim

Korona fırsatçılarına karşı denetim
Bu haber 22 Mart 2020 - 23:54 'de eklendi ve 131 kez görüntülendi.

İlçemizde dünyayı etkisi altına alan korona virüsü sebebiyle hijyen ve gıda ürünlerine fahiş zam yapılmasına karşı ekipler denetim yaptı.

Belediye Zabıta, Mal Müdürlüğü ve Tarım Orman İlçe MüdürlüğüGıda Denetimi Personeli tarafından market, eczane ve çeşitli işyerlerine denetimler yaptı.

Denetimlerde dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de 2 kişinin ölümüne çok sayıda kişide de pozitif çıkması ile gelişen korona virüsü sebebiyle fiyatlarda artışın yapılıp yapılmadığına dair incelemelerde bulunuldu.

Özellikle vatandaşların rağbet gösterdikleri dezenfektan ilaçları, maske, eldiven ve kolonya gibi ürünlerin yanı sıra, çeşitli gıda ürünlerindeki fiyatlarda artış yapan marka ve firmaların tespit edilmesi için yapılan denetimlerde, firmalar uyarılarak fırsatçılık yapılmasına izin verilmeyeceği aktarıldı.

Yine ekipler tarafından Pazar, lokanta ve fırınlar denetlenerek hijyen kurallarına uyulup uyulmadığı, lavabo ve tuvaletlerde sabun ve gerekli temizlik malzemelerini bulundurulup bulundurulmadığı gibi hususlarda da denetim yaptı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA