SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Korona önlemleri

Korona önlemleri
Bu haber 16 Mart 2020 - 0:10 'de eklendi ve 84 kez görüntülendi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Türkiye’deki ilk Korona virüsü vakasını açıklamasının ardından ilçemizde insanların ortak kullanım alanları olan kamu kurum ve kuruluşları ile okul, ibadethaneler ve toplu taşıma araçları için dezenfekte çalışmaları yapıldı.

Özel kıyafetli ve maskeli ekipler tarafından ilçemizde de dezenfekte çalışmaları başladı. Büyükşehir Belediyesine bağlı ilaçlama ekipleri sokaklar, ibadethaneler, Kaymakamlık, belediye gibi vatandaşların sıklıkla bulunduğu alanlarda ilaçlama çalışmalarına başladı.

İlaçlama çalışmaları hakkında bilgi veren İlaçlama Ekibi SorumlusuAyhan Yerlikaya, “Büyükşehir Belediyesi’nin vermiş olduğu talimatlar doğrultusunda ilkokullarımız, ortaokullarımız, liselerimiz, camilerimiz, duraklarımız, Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı ve halkımızın bire bir temas halinde oldukları alanlarda ilaçlama yapıldı.

“Hemşerilerimizden de hijyen kurallarına daha çok dikkat ederek topyekûn seferberliğe dönüşen bu konuya katkılarını bekliyoruz. Unutulmamalıdır ki Korona virüsü aldığımız tedbirlerden daha güçlü değildir” dedi.

İlçe Sağlık Müdürü Dr. Fırat Türken de Korona Virüsüne karşı alınması gereken önlemleri açıkladı. İlçe Sağlık Müdürü Dr. Türken;

“Son 14 gün içerisinde yurt dışından gelinmesi halinde ateş ve öksürük gibi belirtiler yoksa dahi 14 gün evden çıkmamak büyük önem taşıyor.

Evden çıkılacaksa Korona virüsü maskesi takılması gerekiyor.

Mümkün olduğu kadar toplu taşıma kullanılmaması gerekiyor.

Ziyaretçi kabul etmemek ve yakın temastan kaçınmak çok önemli.

Bulunduğunuz odayı sıklıkla havalandırmaya özen göstermeniz gerekiyor.

Aynı tabak, bardak gibi eşyaların kullanılmaması gerekiyor.

Yüz maskesi, başkalarını enfekte olma riskinden korumak için, yeni korona virüse sahip ve semptomlar gösteren kişiler tarafından kullanılmalıdır.

Genel olarak, yüz maskelerinin kullanımı, sağlık çalışanları, yurt dışından yeni gelişmiş vatandaşlar, bu vatandaşlar ile aynı evde kalanlar için çok önemlidir” şeklinde konuştu.

 

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa