SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Korona virüs ile topyekûn mücadele

Korona virüs ile topyekûn mücadele
Bu haber 12 Nisan 2020 - 23:43 'de eklendi ve 61 kez görüntülendi.

İlçemiz Kaymakamı Nazlı Demir’in talimatı kapsamında okul idarecilerinden oluşturulan ekipler, sokakları gezerek vatandaşa uyarılarda bulunuyor.

Korona virüs ile mücadele kapsamında okul müdür ve müdür yardımcılarından oluşturulan üçer kişilik ekipler, ilçemiz mahallelerinde yaya gezerek vatandaşları bilgilendiriyor.

Ekipler, sokağa çıkma yasağına uymayanlara uyarıda bulunurken, vatandaşlara zorunlu olmadıkça evden çıkmamaları, sosyal mesafeye uymaları konusunda hem uyarıyor hem de bilgilendiriyorlar.

Kaymakam Nazlı Demir, “bu zor süreci topyekûn mücadele ile atlatabileceğimizin bilinciyle hareket ediyoruz. Bir kişinin 30 kişiye bulaştırdığı gözle görülmeyen bir virüsten bahsediyoruz. Bu doğrultuda tüm kamu çalışanlarımız 7/24 görevlerini sürdürüyor.

Okul idarecilerimiz, velilerimizle sık sık bir araya geliyorlar. Eğitimci olmalarının da avantajından yararlanarak böyle bir proje geliştirdik. Üçer kişilik gruplar halinde sokaklarda gezerek vatandaşımıza gereken uyarıları yapıyorlar. Öğretmenlerimizin vatandaşlarımızın üzerinde büyük etkisi olduğuna inanıyoruz. Yaptığımız bütün bu çalışmalar ve uyarılar sadece ailemizin, akrabalarımızın veya dostlarımızın değil, herkesin sağlığı içindir” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa