SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Korona virüs okullara sıçradı

Korona virüs okullara sıçradı
Bu haber 14 Eylül 2020 - 0:20 'de eklendi ve 351 kez görüntülendi.
  • Ercan Demirkol Anadolu Lisesi, Fatih Ortaokulu, Konuksever İlkokulu ve İsmailçayırı İlk ve Ortaokulu’nda korona virüs vakaları görüldü

 

İlçemizde korona virüs okullara sıçradı. Ercan Demirkol Anadolu Lisesi, Fatih Ortaokulu, Konuksever İlkokulu ve İsmailçayırı İlk ve Ortaokulu’nda korona virüs vakaları görüldü.

İlçemizde belediye, emniyet, jandarma ve adliyeden sonra okullarda da korona virüs vakaları görülmeye başladı. İlçemizde Ercan Demirkol Anadolu Lisesi, Fatih Ortaokulu, Konuksever İlkokulu ve İsmailçayırı İlk ve Ortaokulu’nda görevli öğretmen veya çalışanlarda korona virüs testlerinin pozitif olduğu ve bu kişilerin karantinaya alındığı iddia edildi.

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen), internet sitesi üzerinden 7 Eylül 2020 tarihi itibariyle korona virüsü vakası görülen veya pozitif vakayla temaslıların çalışmalara katıldığını iddia ettiği 172 eğitim kurumunun ismini açıkladı. Bu isimler arasında ilçemiz okulları da yer aldı.

Eğitim Sen’in açıklamasında “Salgının geldiği aşama, artan vaka ve vefat sayıları eğitim emekçilerinin, öğrencilerin ve velilerin kaygısını artırmakta, zihnini meşgul etmektedir. Son olarak Sağlık Bakanlığı’nın YÖK Başkanlığı’na üniversitelerin 2020-2021 sonbahar döneminde derslerin uzaktan yapılması önerisinde bulunması durumun ciddiyetini olduğu gibi ortaya koymaktadır” denildi.

Eğitim Sen’in açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

* Salgının geldiği aşama, artan vaka ve vefat sayıları eğitim emekçilerinin, öğrencilerin ve velilerin kaygısını artırmakta, zihnini meşgul etmektedir.

* Sorun o kadar büyük ve çok yönlüdür ki bakanlığın tek başına çözüm üretmesi mümkün değildir. Bu aşamada ortak bir akılla hareket edilmesi ve geniş bir toplumsal mutabakat oluşturulması zorunlu görünmektedir.

* Yüz yüze eğitime en kısa sürede başlanmasının hedeflenmesinin üzerinde geniş bir uzlaşı oluşmuş durumda.

* Ancak, salgının kısmi de olsa baskı altına alınamadığı, eğitim kurumlarında yeterli ve gerekli önlemlerin alınmadığı koşullarda bunun gerçekleşmesi mümkün değildir.

* Okullarda yüz yüze eğitime başlanamazsa uzaktan eğitimin nasıl olacağı ise ayrı bir tartışma konusudur. Uzaktan eğitime erişim, yapılacak eğitimin içeriği, kullanılacak ders içerikleri, uzaktan eğitimle ilgili yapılacak düzenlemeler zaman kaybetmeden tartışmaya açılarak hızlıca en temel sorunlara çözüm üretilmeye çalışılmalıdır.

-Velilerin kafası karışık

Veliler de artan vakalar nedeniyle çocuklarını okula gönderme konusunda kararsız. Velilerin bir kısmı çocuklarını okula gönderip bilgiden ve yüz yüze eğitimden geri kalmaması yönünde görüş bildirirken, bir kısım veli de çocuklarının sağlığının her şeyden önemli olduğunu ve çocuklarını okula göndermeyecekleri yönünde görüş bildirdiler.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa