SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

KOSGEB yeniden hayat buluyor

KOSGEB yeniden hayat buluyor
Bu haber 31 Aralık 2018 - 0:06 'de eklendi ve 162 kez görüntülendi.
  • Kaymakam Demir; “50 bini hibe, 100 bin lira faizsiz ödemeli krediyle gençlerin önünü açmak istiyoruz”

 

İlçemizde yaklaşık 3 yıl önce yapılan KOSGEB Girişimcilik Kursları yeniden düzenlenecek. Kaymakam Nazlı Demir, işini kurmak isteyen genç girişimcilerin 50 bin lirası hibe olmak üzere 100 bin lira faizsiz geri ödemeli destekle önlerini açmak istediklerini söyledi.

Kaymakamlık tarafından Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde kendi işini kurmak isteyen yerel girişimcileri desteklemek ve yeni iş sahalarının kurulmasına katkıda bulunmak amacıyla KOSGEB işbirliğiyle düzenlenecek kursa kayıt olan girişimcilere, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi verilecek.

Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ile yapılan protokol çerçevesinde her biri 30 katılımcı ile düzenlenecek iki kursla toplamda 60 kişiye girişimcilik eğitimi verilecek. Kursa kayıt hakkı kazanan girişimcilere; girişimcilik, iş planı hazırlama, finansal plan, yönetim planı ve benzeri konuları kapsayan hem teorik hem de pratik eğitim verilecek.

Tamamen ücretsiz olacak olan eğitim, genel katılıma açık olmakla beraber devam zorunluluğu bulunacak. Eğitimi başarı ile tamamlayan girişimci adayları sertifika alarak, yeni girişimci desteğine başvuru hakkı kazanacak.

Girişimcilik kursundan faydalanmak isteyenlerin 10 Ocak 2019 tarihine kadar Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi”katılımcı başvuru formu ile başvuru yapmalarının yanı sıra, KOSGEB’in internet sayfasında yapılan duyurunun ardından e-devlet üzerinden sisteme başvurularını yapmaları gerekecek. Seçilen girişimciler, için kurslar 17 Ocak’ta başlayacak.

İlçede girişimcilerin önünü açmak için çalışma başlattıklarını belirten Kaymakam Nazlı Demir şöyle konuştu;

“Girişimcilik kursları ile işini kurmak isteyen gençlere, 50 bin lira hibe olmak üzere 100 bin lira faizsiz geri ödemeli destek kredisiyle girişimcilerin önünü açmak istiyoruz. Katılımcılar, girişimcilik kurslarında iş kurmaları konusunda bilgilendirilip eğitilecek, onlara iş kurma becerileri kazandırılacak. Temennimiz, girişimcilik kursuna başvuran hemşerilerimizin kendi işlerini kurması ve ilçe ekonomisine katkıda bulunmalarıdır. Kursumuzun ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa