SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

KSS hizmete giriyor

KSS hizmete giriyor
Bu haber 29 Aralık 2019 - 23:50 'de eklendi ve 316 kez görüntülendi.
  • Başkan Kazan’dan kurumlara çağrı; “ana yol, kanalizasyon ve site içi yolumuz yapılsın”

 

İlçemizde yapımı düren Küçük Sanayi Sitesi’nin hizmete girmesine sayılı günler kaldı. KSS Başkanı Abdurrahman Kazan, kurumlara çağrı yaparak, eksiklerin giderilmesini istedi.

Yıllardır büyük çaba harcanan Küçük Sanayi Sitesi’nde dükkânların yapımı tamamlandı. Önümüzdeki günlerde dükkânların kura çekimini gerçekleştireceklerini belirten KSS Başkanı Abdurrahman Kazan, kurumların ilgisizliğine adeta isyan etti. Kurumlara yaptıkları başvuruların hiçbirinden olumlu sonuç alamadıklarını iddia eden Kazan, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Biz 2019 yılın Ocak ayında sizinle yaptığımız haberde belirttiğimiz gibi sene sonunda çalışmalarımızı tamamlayarak dükkânları teslim edilecek hale getirdik. Önümüzdeki günlerde dükkânların kuralarını çekerek, hak sahiplerine teslim edeceğiz.

Maliyet olarak Türkiye’nin en ucuz sanayi sitesini inşa ettik ve esnaflarımıza hazır hale getirdik. Fakat ne yazık ki resmi kurumlardan istediğimiz desteği bir türlü alamadık.

-Karacadağ Kalkınma Ajansına teşekkür

Elektriğimiz için DEDAŞ’a başvuru yaptık, özelleştiği için direk çekemeyeceklerini söylediler. Sitenin 2 kilometre ilerisinden kendi imkânlarımızla elektriği çektik. Elektrik direkleri için güzergâh üzerindeki arsa sahiplerine yer işgal parası verdik. Burada sizin aracınızla Karacadağ Kalkınma Ajansı’na teşekkür etmek istiyorum. Onların verdiği hibe sayesinde bunları gerçekleştirebildik.

Su, kanalizasyon bağlantılarını yaptık. DİSKİ’ye, ÇPL bölgesindeki ana kanalizasyona bağlanması için başvurduk. DİSKİ bize “fosseptik çukurunu kendiniz yapmanız gerekiyor” diye cevap geldi.

-Elimiz boş dönüyoruz

Belediyeye başvurduk, sanayi sitesinin içinin parke taşı döşenmesi için. Fakat oradan da elimiz boş döndük. Proje yapılıp Karacadağ Kalkınma Ajansı’na başvuruldu, kabul edilmedi.

Karayolları 9. Bölge Müdürlüğü’ne başvuru yaptık. Çift şeritli yolun sanayi sitesine kadar devam edilmesini ve sanayi sitesi için ana yola bağlantı yolu ve kavşak çalışmasının yapılmasını istedik. Ana yol kenarındaki duvarımız ile ikinci etapla birinci etap arasındaki duvarımızın taş duvar yapılarak hem kayaçların kaymasını hem de güzel bir görünüme kavuşmasını istedik ne yazık ki oradan da elimiz boş döndük. Bize ödenek yok diye cevap geldi.

Sizin aracılığınızla kurumlara çağrı yapmak istiyorum. Biz bir an önce Çermik’in içinden çıkmak ve kendi iş yerimize yerleşmek istiyoruz. Böylece Çermik’in de trafiğini rahatlatmak, gürültü kirliliğini azaltmak istiyoruz. Bunun için kurumların da taşın altına elini koymasını istiyoruz. Bu sadece esnafların ve tek bir kurumun yapabileceği işler değil. Başka şehirlerde sanayi sitesinin yapılması için her türlü imkân sağlanırken, ne yazık ki bizim isteklerimiz yerine getirilmeyerek adeta esnaflarımıza ve vatandaşımıza zulüm yapılıyor.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA