SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

KSS için dev hibe

KSS için dev hibe
Bu haber 10 Eylül 2018 - 0:16 'de eklendi ve 215 kez görüntülendi.
  • Elektrik alt yapısı için Karacadağ Kalkınma Ajansına verilen proje kabul edildi

 

Diyarbakır yolu üzerinde yapımına devam eden Küçük Sanayi Sitesi dev hibe almaya hak kazandı. Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Abdurrahman Kazan’ın başvurduğu sanayi sitesinin elektrik alt yapısı projesi, Karacadağ Kalkınma Ajansı tarafından kabul gördü.

Küçük Sanayi Sitesi’nde çalışmalar tüm hızıyla sürerken, ilk etapta yapılan işyerlerinin üyelerin ödemeyi yapması durumunda bitirileceği bildirildi. Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Abdurrahman Kazan, 2. etap işyerlerinin de yapımına başladıklarını, ikinci etaptan işyeri almak isteyen esnaflar ve yatırım yapacakların kendilerine başvurabileceklerini açıkladı.

Başkan Kazan, “ilk etap 50 işyerinin kaba inşaatının tamamlandığını, ince işlerine de süratle başlanacağını, alt yapının tamamlandığını belirterek, “İsnat duvarı ve elektrik için Karacadağ Kalkınma Ajansına başvurduk.

Karacadağ Kalkınma Ajansı, elektrik alt yapısı projemizi kabul etti, isnat duvarı projemizi kabul etmedi. Elektrik alt yapısı projesi gerçekten çok önemli ve büyük bir projeydi. Karacağ Kalkınma Ajansı bunun için kooperatifimize 515 bin liralık hibe sağladı. Projeyi ajans ile birlikte yürüteceğiz. Hedefimiz kaba inşaatı tamamlanan 50 işyerini hak sahiplerine yılsonunda teslim etmektir. Bunun için üyelerimizin ödemelerine daha dikkat etmelerini ve zamanında ödeme yapmalarını bekliyoruz” dedi.

-Türkiye’nin en ucuz Sanayi Sitesi

Maliyet olarak Türkiye’nin en ucuz sanayi sitesinin kendilerinin inşa ettiğini ve esnaflara verdiklerini de vurgulayan Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Kazan, gazetemize şunları söyledi;

“Yapılan işyerlerinin hizmete girmesi ile ilçe merkezindeki esnaflarımız siteye taşınacak. Böylece hem iyi bir ortamda çalışacak hem de ilçe merkezindeki gürültü kirliği ortadan kalkacak. Tüm esnaflarımızın sanayi sitesine taşınması gerekecek.”

Başkan Kazan, 2. etap işyerlerinin de temellerinin atıldığını, işyerlerini alacak esnafların ve yatırım yapmak isteyenlerin kendilerine başvurmalarını beklediklerini de belirterek, “İlçemiz modern KSS’ne kavuşacak. Gece gündüz bunun için çalışıyoruz” diye konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA