SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

KSS’de mutlu sona yaklaşılıyor

KSS’de mutlu sona yaklaşılıyor
Bu haber 04 Ekim 2021 - 9:17 'de eklendi ve 139 kez görüntülendi.

Küçük Sanayi Sitesinde mutlu sona yaklaşılıyor. Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Abdurrahman Kazan, daha önce Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu ile görüşerek sorunları arz etmiş, Vali Karaloğlu da tüm eksiklerin giderilmesi için talimat vermişti.

Birçok ilçede ikincisi, üçüncüsü gerçekleştirilen sanayi sitelerinden önce yapımına başlanan ve onların gerisinde kalan sanayi sitesinde nihayet mutlu son geliyor. Kaymakam Ramazan Polat, ilgili tüm kurumlarla görüşerek çalışmaları hızlandırdı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Kaymakam Ramazan Polat, Küçük Sanayi Sitesinde tüm kurumların üzerine düşen görevi en kısa sürede tamamlayacağını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü;

“Sanayi Sitesinin yol bağlantısı mevcut yol yapımı devam ederken, karayolları tarafından uygun yerde yolun yapımı gerçekleştirilecek. Belediye Başkanlığı tarafından dükkanların önü parke taşı döşenerek düzenleme yapılacak. DİSKİ de kanalizasyon çalışmalarını tamamlayacak.

SS Başkanı Abdurrahman Kazan da KSS’nin yapımının hızlandırılması nedeniyle Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu ile Kaymakam Ramazan Polat’a teşekkür etti. Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Kazan;

“Sayın Valimizle yaptığımız görüşmenin ardından Kaymakamımız Ramazan Polat Başkanlığında bir toplantı gerçekleştirdik. Yıllardır Küçük Sanayi Sitesi’nin açılmasını engelleyen etmenleri görüştük. Sağolsun Kaymakam Bey tüm sıkıntıları dikkatle dinledi. Yine hafta içi yaptığımız görüşmede yapılan çalışmaların hangi aşamada olduğu konusunda görüş alışverişinde bulunduk.

Sanayi Sitesinin yol bağlantısının karayolları tarafından yapılacağı müjdesini aldık. Yine Kaymakamımızın girişimleri sonucu Ergani Tapu ve Kadastro Müdürlüğü tarafından iş yeri sahiplerinin tapusu verildi.

Belediye Başkanlığımız tarafından da dükkanlarımızın önü parke taşı döşenecek, kalan kısımlarda çevre düzenlemesi yapılacak.

Kaymakamımız Ramazan Polat Sanayi Sitesinden çıkan kanalizasyon kanalının Bin 750 metre uzaklıktaki şehir şebekesine bağlantının yapılması için toplantıda bulunan DİSKİ Şube Müdürlüğü ile yeniden bir görüşme gerçekleştirdi ve projenin hazır olduğunu yol ile birlikte uygulamaya konulacağı müjdesini verdi.

Sanayi sitesinde yeri olmayan esnaflarımız bizlere başvurabilir. Şu anda sitede mevcut yerlerimiz bulunuyor. Talep olduğu takdirde yeni dükkanlarda yapacağız” şeklinde konuştu.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa