SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

KSS’de mutlu sona yaklaşılıyor

KSS’de mutlu sona yaklaşılıyor
Bu haber 16 Kasım 2020 - 2:47 'de eklendi ve 106 kez görüntülendi.
  • Küçük Sanayi Sitesinde yeri olmayan esnaflar yer temini için KSS yönetimine başvuracak
  • KSS Başkanı Kazan; “Vali Bey, tüm eksiklerin giderilmesi yönünde talimat verdi

 

Küçük Sanayi Sitesinde mutlu sona yaklaşılıyor. Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Abdurrahman Kazan, Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu ile görüşerek sorunları arz etti. Vali Karaloğlu, tüm eksiklerin giderilmesi için talimat verdi. Küçük Sanayi Sitesinde dükkanı olmayan esnaflar, KSS yönetimi ile temasa geçerek yer temini konusunda görüşecek.

Birçok ilçede ikincisi, üçüncüsü gerçekleştirilen sanayi sitelerinden önce yapımına başlanan ve onların gerisinde kalan sanayi sitesinde nihayet mutlu son geliyor.

Uzun süreden beri gündemi meşgul eden Küçük Sanayi Sitesi için Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu’nun talimatının ardından çalışmalar hızlandırıldı.

Kaymakam Ramazan Polat başkanlığında yapılan, Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, DİSKİ ve DEDAŞ Şube Müdürlerinin de katıldığı toplantıda KSS’nin eksikliklerinin giderilmesi yönünde çalışmalar hemen başlatılıyor.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan KSS Başkanı Abdurrahman Kazan, KSS’nin bahar ayında kapılarını açacağını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü;

“Sayın Valimizle yaptığımız görüşmenin ardından Kaymakamımız Ramazan Polat Başkanlığında bir toplantı gerçekleştirdik. Yıllardır Küçük Sanayi Sitesi’nin açılmasını engelleyen etmenleri görüştük.

Sanayi Sitesinin yol bağlantısının karayolları tarafından tespit edilip uygun yerde yolun yapılması.

Karayolu ile sanayi sitesi arasındaki kod farkından kaynaklanan duvarın yapılması gerektiğini belirttik. Sayın Valimiz Karayolları Bölge Müdürlüğü ile görüşerek çalışmaların hemen başlatılması talimatı verdi.

Kaymakamımız Ramazan Polat da Sanayi Sitesinden çıkan kanalizasyon kanalının Bin 750 metre uzaklıktaki şehir şebekesine bağlantının yapılması için toplantıda bulunan DİSKİ Şube Müdürüne talimatı verdi.

Belediye tarafından sanayi sitesi içindeki yollar parke veya asfalt yapılacak.

Yine sanayi sitesinin yanından geçen yolların yeniden yapılarak o bölgede yaşayanların mağduriyeti giderilecek.

Kaymakamımız da Ergani Kadastro Müdürlüğü’nde bulunan ruhsat alım işlerinin tamamlanması için talimatı verdi. Ayrıca belediyeden ruhsatımız alınacak.

Belediye Başkanlığı sanayi sitesine geçiş tarihini belirleyerek sanayi sitesine gidecek esnafları bilgilendirecek.

Sanayi sitesinde yeri olmayan esnaflarımız bizlere başvurabilecek. Şu anda sitede mevcut yerlerimiz bulunuyor. Talep olduğu takdirde yeni dükkanlarda yapacağız. Sanayi sitemiz bahar ayında kapılarını hak sahiplerine açacak.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA