SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Küçük Sanayi Sitesinde çalışmalar hızlandı

Küçük Sanayi Sitesinde çalışmalar hızlandı
Bu haber 14 Ocak 2018 - 23:59 'de eklendi ve 102 kez görüntülendi.

-Esnaflarımız çok daha iyi şartlarda çalışacak, gürültü kirliliği ortadan kalkacak, ilçe nefes alacak

 

Diyarbakır yolu üzerinde yapımına başlanan Küçük Sanayi Sitesi’nde çalışmalar tüm hızıyla sürerken, ilk etapta yapılan işyerlerinin bu yılın s0onunda hak sahiplerine teslim edileceği bildirildi. Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Abdurrahman Kazan, 2. etap işyerlerinin de yapımına başlayacaklarını, ikinci etaptan işyeri almak isteyen esnaflar ve yatırım yapacakların kendilerine başvurabileceklerini açıkladı.

Başkan Kazan, ilk etap 50 işyerinin kaba inşaatının tamamlandığını, ince işlerine de süratle başlanacağını, alt yapı, elektrik ve isnat duvarının yapımı için de çalışmaları hızlandırdıklarını belirterek, “İsnat duvarı, alt yapı ve elektrik için Karacadağ Kalkınma Ajansına başvuracağız.

Karacadağ Kalkınma Ajansı’ndan gerekli desteği alacağımıza inanıyorum. Bu konularla ilgili hazırlayacağımız projeleri en kısa sürede sunacağız. Projelerimizin kabul göreceğini umuyoruz. Hedefimiz kaba inşaatı tamamlanan 50 işyerini hak sahiplerine yılsonunda teslim etmektir. Teslim edeceğiz. Buna inanıyoruz.” dedi.

-Türkiye’nin en ucuz Sanayi Sitesi

Maliyet olarak Türkiye’nin en ucuz sanayi sitesinin kendilerinin inşaa ettiğini ve esnaflara verdiklerini de vurgulayan Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Abdurrahman Kazan, gazetemize şunları söyledi;

“Yapılan işyerlerinin hizmete girmesi ile ilçe merkezindeki esnaflarımız siteye taşınacak. Böylece hem iyi bir ortamda çalışacak hem de ilçe merkezindeki gürültü kirliği ortadan kalkacak.”

-2. etap 25 işeri

Başkan Kazan, 2. etap işyerlerine de önümüzdeki yıl başlanacağını, yaklaşık 100 bin liraya mal olacak işyerlerini alacak esnafların ve yatırım yapmak isteyenlerin kendilerine başvurmalarını beklediklerini de belirterek, “İlçemiz modern KSS’ne kavuşacak” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA