SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Kudüs’ün başkent ilan edilmesi protesto edildi

Kudüs’ün başkent ilan edilmesi protesto edildi
Bu haber 10 Aralık 2017 - 23:44 'de eklendi ve 92 kez görüntülendi.

Amerika Birleşik Devletleri’nin, Kudüs’ü İsrail’in başkenti olduğunu tanıması, ilçemizde de protesto edildi.

Hanbaşı camiinde kılınan Cuma namazından sonra toplanan vatandaşlar, çeşitli dövizler taşıyarak, “Kahrolsun ABD”, “Kahrolsun İsrail” sloganları atarken, basın açıklaması yapıldı. Açıklamadan sonra topluluk sessiz bir şekilde dağıldı.

Âlem-i İslam’ı Amerika’dan, İsrail’den değil Allah’tan korkmaya ve O’na (cc) teslim olmaya çağrılan basın açıklaması, özetle şöyle;

“Artık Müslümanların bu kan emici vampirlere karşı yekvücut olu ümmet olma vaktidir.

Terörizmi kendine resmi politika, bir yol haritası yapmış korsan devlet İsrail ve ABD’ye sesleniyoruz;

Şunu net olarak anlamak gerekir ki, Kudüs meselesi, sadece Filistinli Müslümanların veya Arapların meselesi değil, tüm dünya Müslümanlarının meselesidir. Mescid-i Aksa ve Kudüs’e uzanan eller, karşısında bütün Müslümanları görecektir. Bu bizim imanı ve İslami sorumluluğumuzdur.

Terör örgütü İsrail var olduğu müddetçe bu coğrafyanın barış ve huzura kavuşması mümkün değildir. Bölgedeki etnik kavgaların, mezhep savaşlarının ve de tüm terör olaylarının kışkırtıcısı İsrail’dir.

İlk kıblemiz olan Mescid-i Aksa’nın, İsra ve Mirac’ın şehri Kudüs’ün işgali kabul edilemez. Etrafı bereketlendirilmiş ve mübarek kılınmış Filistin topraklarının işgali kabul edilemez.

Altını çizelim; Meselemiz, büyük şeytan ABD’nin Kudüs’ü Siyonist işgalciye başkent ilan etmesi değildir. Çünkü orası Filistin’dir. İsrail diye bir yer yoktur. Kudüs mukaddestir, sancaktır, onurdur, özgür olmayan dek gözümüzde (diken) dir.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa