SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Kuraklık ve süne ile mücadele

Kuraklık ve süne ile mücadele
Bu haber 09 Mayıs 2021 - 23:55 'de eklendi ve 70 kez görüntülendi.

İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünce ilçemizde yürütülen süne mücadelesi çalışmaları kapsamında Kaymakam Ramazan Polat ve Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu incelemelerde bulundu.

Kaymakam Ramazan Polat, Belediye Başkanı Sayın Şehmus Karamehmetoğlu ile Tarım ve Orman İlçe Müdürü Yusuf Güden koordinatörlüğündeki teknik elemanlarla birlikte yerinde inceleme yaparak yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldılar.

Teknik elemanlar tarafından Kayagediği, Alakoç, Yiğitler, Konuksever ve Bayırbağı Mahallelerindeki arazi süne çalışmaları ve kuraklığın önlenebilmesi için çalışmalar yürütülüyor.

Kaymakam Ramazan Polat tarafından İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne tarımsal kuraklıkla ilgili gerekli çalışmaların yapılması talimatı verdi. Süne yoğunluğu bulunan mahallelerde ilaçlama döneminin tespit edilerek üreticilerin muhtarlıklar marifetiyle bilgilendirilmesinin önemine dikkat çekilirken, üreticilerin de mücadele kapsamında üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerektiği belirtildi.

Kaymakam Polat, üreticilerimize bol ve bereketli bir sezon olması temennisinde bulunurken, Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu da ürünlerden bol verim alınabilmesi için süne ile mücadelenin önemine dikkat çekti.

Kaymakam Polat ve Belediye Başkanı Karamehmetoğlu, Halilan Sulama Göleti ve sulama kanalında da incelemelerde bulundu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA