SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Kurallara uymayan esnaflara ceza yağdı

Kurallara uymayan esnaflara ceza yağdı
Bu haber 20 Nisan 2020 - 0:06 'de eklendi ve 165 kez görüntülendi.
  • Kaymakam; “Denetimlerimiz artarak sürecek”

 

İlçemizde Korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından belirlenen kurallara uymayan işletmelere, Kaymakamlık tarafından cezai işlem uygulandı. Kaymakam Nazlı Demir, denetimlerin artarak süreceğini söyledi.

Yeni tip Korona virüs (Covid-19) salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında ilçemizde kurulan ekipler, esnafları denetlemeye devam ediyor. Bu kapsamda son bir hafta içinde hijyen kurallarına uymayan dokuz esnafa cezai işlem uygulandı.

-Denetimlerimiz artarak devam edecek

Konuyla ilgili açıklamada bulunan ilçemiz Kaymakamı Nazlı Demir, denetimlerin artarak devam edeceğini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Denetim için Belediye, Emniyet Amirliği ve İlçe Tarım Orman Müdürlüğü’nden oluşan 4 ekip kurduk. Bu ekiplerimiz düzenli olarak denetimlerini sürdürüyor. Özellikle gıda ürünleri satan işletmeler ve fırınlarımıza büyük önem veriyoruz.  Bu kapsamda son 1 hafta içerisinde market ve fırınlardan oluşan 9 iş yerine cezai işlem uygulandı. Yapılan incelemelerde bazı fırınların bone, maske ve eldiven kullanmadığı, bazı marketlerin de eldiven ve maske kullanmamasıyla birlikte, maskesiz müşteri bulundurulduğu tespit edildi.”

Zaman zaman denetimlere kendisinin de katıldığını belirten Kaymakam Demir, bu konuda kimsenin gözünün yaşına bakmayacaklarını vurguladı. Kaymakam Demir, “İl ve İlçe hıfzıssıhha kurulu tüm vatandaşları ilgilendiren kararlar alıyor. Bu kararlar hepimizi ilgilendiren ve bizim sağlığımız için alınan kararlardır. Amacımız en az kayıpla bu virüsten kurtulmak. Bu yüzden bu konuda taviz vermeyeceğiz” şeklinde konuştu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa