SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Kuran kursları bugün başladı

Kuran kursları bugün başladı
Bu haber 25 Haziran 2018 - 1:58 'de eklendi ve 55 kez görüntülendi.

Yaz tatiliyle birlikte her yıl çocuklar, Kur’an-ı Kerim öğrenmek için cami ve Kur’an kurslarına akın ederken, bu yılki kurslar bugün başladı.

Tüm çocukları kurslara beklediklerini belirten İlçe Müftüsü Abdullah Sertoğulları şöyle konuştu;

“Türkiye çapında bu yılki yaz Kur’an kurslarının teması ‘Camide Çocuk Sesi Vatanımın Neşesi’ olarak belirlendi. Camide cıvıl cıvıl ses duymak istiyoruz. Bütün çocuklarımızı kız-erkek olmak üzere camiye ve Kur’an kurslarımıza bekliyoruz. 8 haftalık bir süre içerisinde ve 2 dönem şeklinde olacak. Ayrıca, diyelim ki bir kardeşimiz bir dönem Kur’an kursuna Çermik’te gitti. Tatilde başka bir şehre gittiğinde orada yaz Kur’an kursuna gitmek istiyorsa ‘Ben Çermik’te bir dönem geçirdim’ diyerek Kur’an kursunda kaldığı dersten devam edebilecek. Öğrenciler için istedikleri şehirde Kur’an kursları devam edecektir.

Bizim istediğimiz şu, yaşı küçük büyük fark etmez mutlaka çocuklarımızı camiye ve Kur’an kurslarına getirip Kur’an’la buluşturalım. Peki, biz yaz Kur’an kurslarında ne öğreteceğiz?

Öncelikle çocuklarımızı elifba cüzünden başlatarak, Kur’an-ı Kerim’i okumasını sağlamak için çaba sarf edeceğiz. Namazla ilgili duaları öğreteceğiz. Yavrularımız, Yüce Rabbimizi daha iyi tanıyacaklar. İmanı ve İslam’ı tertemiz kalplerine nakşedecekler. Peygamber efendimizin örnek hayatıyla yakından tanışacaklar. Kur’an’ın istediği, peygamberimizin de yaşayarak gösterdiği doğruluk ve dürüstlüğü, şefkat ve merhameti, sevgi ve saygıyı, hak ve adaleti, paylaşma ve yardımlaşmayı, kardeşlik ve muhabbeti, hâsılı ahlaki değerleri daha derinden kavrayacaklar. Kitaplarla dost olmayı, okumanın değerini, ilmin önemini hissedecekler.

Bu çocukların bizim olduğunu ve bu çocuklara sahip çıkmamız gerektiğini söylemek istiyorum. Bu sebeple de çocuklarımızın mutlaka camiye ve Kur’an-ı Kerim kursuna gelmesi için biz büyükler vesile olalım. Onları Kur’an’ın aydınlığından mahrum bırakmayalım. Bu konuda biraz daha gayret gösterilmesini bütün hemşerilerimden rica ediyorum.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA