SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Kurban satış ve kesim yerleri belli oldu

Kurban satış ve kesim yerleri belli oldu
Bu haber 27 Temmuz 2020 - 0:01 'de eklendi ve 203 kez görüntülendi.

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi ilçemizde kurban satışı ve kesiminin yapılacağı yerler belirlendi. Kurban kesim ücreti küçükbaşlarda 30, büyükbaş hayvanlarda ise 70 lira olarak belirlendi.

Kaymakam Nazlı Demir başkanlığında toplanan komisyon kurulu ilçede kurban satışı ve kesiminin yapılacağı yerleri belirledi. Alınan kararlara göre; mezbahane bölgesi geçici kurban satış ve kesim yeri olarak belirlenirken, kurban kesim yerinin de kasapların önü olarak belirlendi.

Kurban kesimlerinin dini vecibelere uygun şekilde kesilmesi için müftülük tarafından üç din görevlisi görevlendirildi.

Yine kurban kesim yerlerinin insan ve çevre sağlığı ve çevre güvenliği için bir sağlık memuru ile iki veteriner hekimin görevlendirilmesi kararlaştırıldı.

Kurban satış ve kesim yerleri belediye tarafından dezenfekte edilerek, temizlik şartlarına uygun hale getirilecek. Kasap ve kasap yardımcısı görevlendirecek.

Kendi bahçesi veya özel mülklerinde kurban kesenlerin sakatatları etrafı rahatsız etmeyecek şekilde belediye görevlileri tarafından toplanacak.

Kurbanlarını kesim yerinde kestirmek isteyen vatandaşlar küçükbaş havyalar için 30 lira, büyükbaş hayvanlar için 70 lira ücret ödeyecek. Kurban kesim yerlerinde kendi imkanlarıyla kurbanlarını kesmek isteyen vatandaşlardan ücret alınmayacak.

Kurban satış ve kesim yerlerinde maske takmak ve sosyal mesafeyi korumak zorunlu olacak. Yine kurban kesim yerlerinin girişinde el dezenfektanı bulundurulacak.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA