SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Kurtuluş ateşinin 100. Yılı

Kurtuluş ateşinin 100. Yılı
Bu haber 20 Mayıs 2019 - 0:00 'de eklendi ve 82 kez görüntülendi.
  • “19 Mayıs, çökmekte olduğu zannedilen bir imparatorluktan

yepyeni bir ülkenin kurulmasını ilk adımıdır”

 

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100’üncü yılı törenlerle kutlandı. İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Celalettin Karayılan, 19 Mayıs’ın çökmekte olduğu zannedilen bir imparatorluktan yepyeni bir ülkenin kurulmasının ilk adımı olduğunu söyledi.

Kutlamalar programı kapsamında Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından Hükümet Konağı önündeki Atatürk büstüne çelenk sunumu yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından gençlik yürüyüşü yapıldı.

Spor salonuna kadar süren gençlik yürüyüşüne Kaymakam Nazlı Demir, Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, Cumhuriyet Savcısı Kemal Çelik, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Ahmet Seyhun, daire amirleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı ilçe Gençlik ve Spor Müdürü Celalettin Karayılan yaptı. Müdür Karayılan 19 Mayıs’ın, çökmekte olduğu zannedilen bir imparatorluktan yepyeni bir ülkenin kurulmasının ilk adımı olduğunu belirtti. Celalettin Karayılan şöyle konuştu;

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yönetiminde sözüm ona en güçlü ordularının inanç, azim ve kararlılığıkarşısında nasıl dağıldığının ve zaferin adıdır. 19 Mayıs gençliğe armağan edilmesinin nedeni, gençlik en dinamik ve en güçlü unsurdur.

Sizlerden isteğimiz, zamanınızı boş geçirmemeniz, düşünen, milli ve manevi unsurları özünde benimseyen, üreten, güçlü Türkiye yolunda ruhen ve bedenen sağlıklı bireyler olmanızdır. Selam olsun Samsun’a Amasya’ya, selam olsun Sivas’a Erzurum’a, selam olsun bu ülkenin kurulması için yatan binlerce kefensiz insanımıza.”

Günün anlam ve önemi belirtilen konuşmanın ardından günün anlam ve önemini belirten şiirler okundu. Karate ekibi gösterilerini sundu.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen kurumlar arası voleybol turnuvasında ve ilçe dışında karatede derece yapan sporcuya ödülleri verildi.

Kurumlar arası voleybol turnuvasında birinci olan Türk Eğitim Sendikasına kupasını Kaymakam Nazlı Demir, ikinci olan DİSKİ’ye kupasını Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu ve üçüncü olan Kale Ortaokulu’na kupasını Cumhuriyet Savcısı Kemal Çelik verdi. Yine Çanakkale’de düzenlenen Karate Türkiye Şampiyonasında 3’üncü olan Melek Duran’a madalyası Kaymakam Nazlı Demir tarafından takıldı.

Törenler folklor ekibinin gösterileri ile sona erdi.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA