SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam
Bülent Boztepe

Kuru ekmek…

Kuru ekmek…
Bu haber 21 Aralık 2020 - 0:12 'de eklendi ve 54 kez görüntülendi.

Yoksulların simgesi haline gelen “kuru ekmek” siyasetin malzemesi olması insanın içini yaralıyor. Kuru ekmek temiz insanların yoksulluğa rağmen gururla karnını doyurduğu nimettir. Dinimizde nimetin çok büyük yeri vardır. Sokakta giderken kuru ekmeği yerden alır öpüp başımıza bırakıp müsait bir yere bırakırız.

Maalesef günümüzde “kuru ekmeğin” ne anlam taşıdığını bilmeyen milletin kendisini temsil yetkisi verdiği kişinin algılayamaması, nereye gideceğini bilememesi üzücüdür.

Bunun TBMM çatısı altında ifade edilmesi milyonlarca geçim sıkıntısı çeken insanlarımızı rencide edip üzmüştür.  Hele bunu seçimlerde kendisine slogan yaptığı yoksulluğu yeneceğini iddia eden bir partiden olması, bu partinin de gerçek yüzünü de ortaya koymaktadır.

Bir parça kuru ekmeğe insanları mahkum eden bu partiyi insanlarımızın hiçbir zaman unutmaması gerekir.

Bunun devamında her 3 üniversite mezunundan biri işsiz iken, sahte diplomayla 5 yerden maaş aldığı iddia edilen, binlerce lirayı cebe indiren bir milletvekilinin olduğu partiden söz ediyoruz.

Bir parça ekmek için canını dişine takan insanların hesabını nasıl verecekler? Bu dünyada olmazsa bile, öbür dünyada bunun hakkı elbet sorulacaktır.

Her gün yazılı ve görsel basında ekonomik sıkıntı nedeniyle acı haberler hiçbirimizin gözünden kaçmıyor.

Çocuğuna defter kitap alamayıp Ankara’da intihar ettiği iddia edilen babanın, eline iş aş yazan ve Gaziantep’te kendini köprüye astığı iddia edilen adamın vebalini nasıl taşıyacaklar.

Yine yıllarca dirsek çürütüp öğretmen olan ve KPSS’ye girerek atama bekleyen ama atanamadığı için boyacılık yaparak, inşaatlarda çalışarak, tezgahtarlık yaparak geçimlerini sağlamaya çalışırken, lise mezunlarının hak etmediği halde iktidarın bir kademesinde yer aldığı için işe alındığının iddia edilmesi yürekleri sızlatıyor.

Sağlıklı günlerde buluşmak dileğiyle…

Hoşçakalın…

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa