SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Kuruyemiş pazarında yenileme çalışmaları başladı

Kuruyemiş pazarında yenileme çalışmaları başladı
Bu haber 22 Kasım 2020 - 23:58 'de eklendi ve 354 kez görüntülendi.

Belediye Başkanlığı tarafından Kuruyemiş Yenileme Projesi kapsamında çalışmalar başladı.

Belediye Başkanlığı’nın Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na sunduğu proje kapsamında dükkanların bazalt taşıyla giydirilmesine başlandı.

Bin 732 metre kare alana yapılacak yeni meydan ile birlikte kuruyemiş pazarının içindeki dükkanların ve pazar çevresinin de yenileneceği çalışma kapsamında dükkanların bir bölümünde taş döşeme çalışması tamamlandı.

Yüklenici firmanın getirdiği ilk numunelerin Belediye tarafından beğenilmemesi nedeniyle taşların daha kalitelisinin getirilmesiyle hızlanan çalışmalar çok yönlü olarak yapılıyor.

Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, “projenin tüm Çermikliler tarafından beğenilecek ve ilçemize layık, hem nostaljik hem de modern bir pazar görünümüne kavuşacak” dedi.

Belediye Başkanı Karamehmetoğlu, dükkanların ve pazarın çevresinin giydirilmesinin ardından meydanın yapımı için çalışmalar başlayacak. Fen İşleri Müdürlüğümüz projede belirtilen tüm kıstasların yerine getirilmesi için çalışmalarını titizlikle sürdürüyor. Yapılan çalışmalarla pazara gelen vatandaşlarımız rahat bir nefes alabilecek alana kavuşmuş olacak” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA