SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Kütüphaneden 20 bin kişi faydalandı

Kütüphaneden 20 bin kişi faydalandı
Bu haber 01 Nisan 2019 - 4:19 'de eklendi ve 164 kez görüntülendi.
  • En çok kitap okuyanlar ödüllendirildi…

 

Bu yıl 55’incisi düzenlenen Kütüphaneler Haftası nedeniyle kütüphanede düzenlen programda, ilçemizde 2018 yılında en çok kitap okuyanlar ödüllendirilirken, 20 bin kişinin de kütüphaneden yararlandığı açıklandı.

Kütüphanede düzenlenen programa Kaymakam Nazlı Demir, daire amirleri ve öğrenciler katıldı. Açılış konuşmasını Kütüphane Müdürü Necdet Barut yaptı. Müdür Barut, 2018 yılında 20 bin kişinin kütüphaneden faydalandığını belirterek , şöyle konuştu;

“Halk Kütüphaneleri verdikleri hizmet ile toplumun bilgi kazanmasında ve toplumdaki değişime yön veren kurumlardır. Eğitim ve öğretim sürecinin önemli paydaşlarından biri olan kütüphaneler, materyaller verdikleri hizmetlerle küçük yaştan başlayarak toplumun gelişimine katkı sunar.İlçemiz Halk Kütüphanesi 1971 yılında kurulurken, üye sayımız her yıl %80 ile 90 arasında artmaktadır. Kütüphanemizde 10 bin 200 adet kitap, 80 süreli yayın, iki yerel gazete ile öğrencilere ve vatandaşlara hizmet veriyor.

2018 yılında kütüphanemizden 12 bin 417 kişi ödünç kitap almış, kendi materyalleri ile 9 bin 400 kişi kütüphanemizde gelip çalışarak toplamda 20 bin kişi kütüphanemizden faydalanmıştır.Son olarak kitaplar; okumak, bilmek ve kendini geliştirmek için sonsuz bilgi kaynağıdır.”

Kütüphane Müdürü Barut’un konuşmasının ardından 2018 yılında en çok kitap okuyanlar ödüllendirildi. Yetişkinler kategorisinde 97 kitap okuyan ev hanımı Dilek Bıçak ve 197 kitap okuyan ve Ercan Demirkol Anadolu Lisesi’nde eğitim gören Gönül Fidan’a hediyeleri Kaymakam Nazlı Demir verdi. Kaymakam Demir, ev hanımı Dilek Bıçak’ı örnek göstererek tüm kadınların, tüm toplumların okuması gerektiğini söyledi.

Kaymakam Demir; “çocuğun eğitimi ailede başlar, okumuş anne-baba çocuğunun daha eğitimli olmasını sağladığı gibi onlara kitap okuma alışkanlığı da sağlar, işte buna en güzel örnek bir annemiz karşımızda kendisini tebrik ediyor ve kendisine teşekkür ediyorum”  şeklinde konuştu.

Daha sonra kurum amirleri tarafından ilkokul kategorisinde en çok kitap okuyan öğrenciler ödüllendirildi, program kütüphane binasındaki kitap sergisinin gezilmesiyle sona erdi.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa