SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Kuyu öğretmenlerinden kanser hastasına yardım eli

Kuyu öğretmenlerinden kanser hastasına yardım eli
Bu haber 17 Aralık 2018 - 0:05 'de eklendi ve 258 kez görüntülendi.

İlçemiz Kuyu Mahallesi İlkokul ve Ortaokulda görevli öğretmenlerinden, Diyarbakır’daki kanser hastasına yardım eli uzatıldı.

Diyarbakır’daki kanser hastası kız için başlatılan yardım seferberliğine Kuyu mahallesiİlk ve Ortaokul öğretmenleri duyarsız kalmadı.

Diyarbakır’ın merkez Bağlar İlçesi Şehit Birkan Gündüz Ortaokulu’nda çalışan Fikri Yıldırım’ın lösemi hastası kızı Şehriban Yıldırım’ın tedavi masraflarının karşılanması amacıyla Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Diyarbakır genelinde 1 yıl süreyle yardım kampanyası başlatıldı. İlçemiz Milli Eğitim Müdürlüğü de bu kapsamda tüm okullara yardım kampanyasına destek için dağıtım gerçekleştirdi.

Kampanyaya Kuyu İlk ve Ortaöğretim öğretmen ve yöneticileri duyarsız kalmadı. Okul Müdürü Nurullah Sinoğlu’nun organizasyonunda kampanya için toplanan para, tedavi için açılan hesap numarasına gönderildi. Bunun yanı sıra “Şehriban Yıldırım Kardeşimiz Yalnız Değildir, Dualarımız Seninle” dövizli fotoğraflarını da çekerek Şehriban’ın ailesine gönderdi ve manevi destekte de bulundular.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan da Kuyu İlk ve Ortaöğretim Okulu yönetici ve öğretmenlerini tebrik etti. İlçe Milli Eğitim Müdürü Bozdoğan, “çağın amansız hastalığı olan kanser türlerinden birisine yakalanan genç kızımız için yardım kampanyasına duyarlı öğretmenlerin kayıtsız kalmaması hem ilçe olarak bizi hem de hasta kızımızın ailesini mutlu etti. Öğretmenlerimize bu duyarlı davranışlarından dolayıteşekkür ediyorum” dedi.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa