SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

LGS’de Bin 511 öğrenci ter döktü

LGS’de Bin 511 öğrenci ter döktü
Bu haber 22 Haziran 2020 - 0:03 'de eklendi ve 65 kez görüntülendi.
  • Sınavlar 25 okul, 94 salonda gerçekleştirildi

 

Liselere Geçiş Sınavı (LGS)’de ilçemizde Bin 511 öğrenci ter döktü. Sınavlar merkez ve kırsal mahallede belirlenen 25 okul ve 94 salonda gerçekleştirildi.

Hafta sonu ilçemizde LGS heyecanı yaşandı. Liselere Geçiş Sınavı’nın yapıldığı ilçemizde sınav öncesi okullar ve sınıflar dezenfekte edilerek sınava hazır hale getirildi. Ayrıca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından çocuklar için el dezenfektanı ve maskeler sıralara bırakılarak hazır hale getirildi.

Liselere Geçiş Sınavı’nda Bin 511 öğrencinin ter döktüğünü belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan; “sınavlar için 6 merkez, 19 kırsal mahalle olmak üzere 25 okulumuzu belirledik. 92 asıl, 2 tane de yedek olmak üzere 94 salon sınava hazır hale getirildi.

Milli Eğitim Müdürlüğü, emniyet ve jandarma olmak üzere 440 kişi sınavlarda görev aldı. Çocuklarımızın ve velilerimizin sağlığı için okul bahçesine veli girişi yasaklandı. Sınavda çocuklarımızın herhangi bir sıkıntı çekmemesi için bol miktarda el dezenfektanı ve maske bulundurarak, sıralara bıraktı. Yine salon başkanlarının yanına da yedek maske ve dezenfekte ilacı bırakarak sınavın olumlu geçmesini sağladık.

Umarım tüm öğrencilerimiz gönüllerinden geçen okulları kazanırlar. Allah hiçbirinin emeğini boşa çıkarmasın” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA