SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

LGS’de büyük başarı

LGS’de büyük başarı
Bu haber 22 Temmuz 2019 - 0:33 'de eklendi ve 460 kez görüntülendi.
  • Puan ortalamasında Diyarbakır üçüncüsüyüz

 

İlçemiz Liselere Geçiş Sınavı’nda büyük bir başarı elde etti. Diyarbakır Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından açıklanan listede, puan ortalaması bazında ilçemiz Diyarbakır genelinde üçüncü oldu.

Liselere Geçiş Sınavı’nın sona ermesinin ardından istatistikler de ortaya çıkmaya başladı. Bu yıl tüm soruları doğru yanıtlayarak Türkiye birincisi çıkaran ilçemiz, yeni bir başarıya daha imza attı. Elde edilen puan ortalamasına göre ilçemiz Kayapınar ve Ergani’den sonra Diyarbakır üçüncüsü olmayı başardı.

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından açıklanan listede 715 öğrenciyle, 277 ortalama puanını yakalayan ilçemiz, merkez ilçeleri ve büyük ilçeleri geride bırakmayı başardı. Türkiye genelinde LGS’de 12 birinci çıkaran Diyarbakır’da dershaneye gitmeyerek 500 tam puan alan tek öğrenci Fatih Ortaokulu öğrencisi Muhammed Emin Özkahraman olurken, yine sadece matematikten bir soru yanlış yapan öğrencimiz de Örenkuyu Ortaokulu’ndan Bahtınur Arslan oldu.

Diyarbakır Genelinde 26 bin 356 öğrencinin girdiği sınavda elde edilen başarıda en büyük payın öğrenci ve öğretmenlerin olduğunu belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan, “İlçemizin eğitim kalitesindeki çıtayı her geçen gün daha yükseğe çıkarmayı hedefliyoruz. Bu yıl da Diyarbakır üçüncüsü olarak güzel bir başarı elde ettiğimizi düşünüyorum. Buradaki en büyük pay öğrencilerimiz ve onlar için büyük emek veren meslektaşlarımındır. Velilerimiz de gösterdikleri ilgi ve destekle teşekkürü hak ediyorlar. İnşallah önümüzdeki yıl bu çıtayı daha da yükseğe çıkarırız” dedi.

Kaymakam Nazlı Demir de elde edilen başarıdan dolayı eğitim camiasını kutladı.

Kaymakam Demir, ilçenin eğitim alanında her zaman adından söz ettiren bir ilçe olduğunu ve bu başarının da tesadüf olmadığını söyledi.

Kaymakam Demir, şüphesiz burada en büyük pay çocuklarımızın ve öğretmenlerindir. Bunun yanında onlara bu ortamı sağlayan okul idarecilerine ve çocuklarından desteği esirgemeyen velilerimizi de kutluyorum” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa