SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

LGS’de Diyarbakır ikincisi olduk

LGS’de Diyarbakır ikincisi olduk
Bu haber 17 Ağustos 2020 - 0:35 'de eklendi ve 165 kez görüntülendi.
  • 82 öğrenci Fen Lisesine, 18 öğrenci Anadolu Lisesine ve 12 öğrenci proje okullarına yerleşti

 

İlçemiz Liselere Geçiş Sınavı (LGS)’de büyük başarı elde ederek Diyarbakır ikincisi oldu. Sınavda 82 öğrenci Fen lisesine, 18 öğrenci Anadolu Lisesine ve 12 öğrenci proje okullarına girmeye hak kazandı.

Eski Kaymakamımız Nazlı Demir öncülüğünde bu yıl sınava ayrı bir önem veren Milli Eğitim Camiası bu mücadelenin semeresini Diyarbakır ikinciliği elde ederek aldı. Eski Kaymakamımız Nazlı Demir öncülüğünde açılan ve Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu’nun da büyük destek verdiği ETÜT merkezinde sınava hazırlanan öğrenciler, ilçemizdeki herkese gurur yaşattı.

Eğitim öğretim sürecinde kendilerine destek olan herkese teşekkür eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan sözlerini şöyle sürdürdü;

“Özellikle LGS sınavlarında ilçemizin yıllardan beri süre gelen büyük bir başarısı var. Bu yıl da bu geleneği sürdürerek başarı çıtamızı yükselttik. Sınava giren öğrenci ve yerleşme oranına göre ilçemiz Diyarbakır’da merkez Kayapınar ilçesinin ardından ikinci olmayı başardı. Tüm özel okulların yer aldığı Kayapınar’ın birinci olacağı herkes tarafından biliniyordu.

Biz de merkez ve diğer büyük ilçeleri geride bırakarak ikinci olduğumuz için çok mutluyuz.

Bu başarının mimarı olan sevgili öğrencilerimizi, değerli öğretmenlerimizi, velilerimizi ve emeği geçen herkesi canı gönülden kutluyorum.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA