SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

LGS’de yerleşme oranı yüzde 93

LGS’de yerleşme oranı yüzde 93
Bu haber 02 Ağustos 2021 - 9:58 'de eklendi ve 53 kez görüntülendi.

İlçemizde bu yıl Liselere Geçiş Sınavı birinci yerleştirmede yüzde 93 yerleştirme oranı yakaladı.

Liselere Geçiş Sınavı (LGS ) sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih sürecinin tamamlanmasının ardından 704 öğrencinin gözü kulağı açıklanacak sonuçlara çevrilmişti. Milli Eğitim Bakanlığı’nın tercih sonuçlarını açıklamasının ardından ilçemizde yerleşen öğrenci sayılarımız da belli oldu.

Açıklanana sonuçlara göre birinci yerleştirmede 73 öğrenci fen liselerine, 5 öğrenci proje okullarına, 8 öğrenci Anadolu Liselerine ve 1 öğrenci de Sosyal Bilimler Lisesine yerleşti. İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan, bu yıl yerleşme oranında ilk tercihlere göre yüzde 93 yerleşme oranı yakaladıklarını söyledi.

Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan, bu yıl zorlu bir süreçten geçtiklerini buna rağmen iyi bir sonuç elde ettiklerini söyleyerek sözlerini şöyle sürdürdü;

“Geçtiğimiz yıl 82 öğrenci Fen Lisesi, 12 öğrencimiz proje okullarına yerleşmişti. Bu yıl birçok il ve ilçede geçtiğimiz yıl elde edilen başarı ve öğrenci yerleştirme sayılarında büyük kayıplar yaşarken biz geçtiğimiz yıla yakın bir yerleşme sayısı yine elde ettik.

Bu yıl öğrencilerimiz okullarından uzun süre uzak kaldılar, bizler de bu açıkları kapatmak için destek kurslarımızla öğrencilerimizi sınavlara hazırladık. Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığımızın da katkılarıyla kaynak kitapları öğrencilerimize dağıttık. Şimdi kayıt sürecinin ardından belirlenecek kontenjanlar doğrultusunda ikinci tercih süreci başlayacak. Daha fazla öğrencimizin yerleşmesi için kendilerine destek olup, tercih sürecinde okulları belirlemelerinde yardımcı olacağız.

Bizlere bu süreçte desteklerini esirgemeyen Kaymakamımız Ramazan Polat’a, Belediye Başkanımız Şehmus Karamehmetoğlu’na, idareci ve öğretmenlerimize, velilerimize ve bu başarıda en büyük paya sahip olan değerli öğrencilerimize teşekkür ediyorum.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA