SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Lojistik Köy 5 bin 400 kişiye istihdam sağlayacak

Lojistik Köy 5 bin 400 kişiye istihdam sağlayacak
Bu haber 03 Ağustos 2020 - 6:24 'de eklendi ve 82 kez görüntülendi.

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, kentleşmesinden sanayisine, alt yapısından üst yapısına, tarihi yerleşim yerlerinin ihya ve imarından kültürel dokusunun korunmasına kadar Diyarbakır’ın gelişimine dönük sürdürdüğü çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Vali Karaloğlu, dünyada yükselen sektörlerden biri olan, ithal ve ihraç edilen ürünler ile hammaddelerin taşınmasından iç piyasaya yönlendirilecek her türlü malzemenin depolanmasına kadar çeşitli hizmetlere yönelik katkı sunacak ‘Lojistik Köy’ projesine yönelik bir toplantı yaptı. Lojistik Köy projesiyle ilk etapta 5 bin 400 kişiye istihdam sağlanması hedefleniyor.

Toplantıda Vali Karaloğlu’nun yanı sıra; Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ayhan Kardan, Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Hasan Maral, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, Diyarbakır Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Alican Ebedinoğlu ile Büyükşehir Belediyesi, Organize Sanayi Bölgesi ve Odalardan yetkililer yer aldı.

Yetkililerden projeyle ilgili olarak devam eden çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Karaloğlu, projenin Diyarbakır’a olduğu kadar bölgeye sağlayacağı katkıların da üzerinde durarak, lojistik altyapısı güçlü ülkelerin bölgelerinde rekabet avantajı yakaladıklarına vurgu yaptı. Projeyle aynı zamanda önemli bir istihdam alanı oluşacağının da altını çizen Vali Karaloğlu, yetkililerle proje hakkında istişarelerde bulundu.

Lojistik Köy Projesiyle 5 bin 400 Kişilik İstihdam Sağlanacak

Diyarbakır’a yüksek katma değer üreten, bilgi ekonomisi ve sanayi 4.0 ile teknolojik dönüşümde öncülük ederek tarım, dış ticaret ve lojistik kenti olma yönünde katkı sağlayacak Lojistik Köy projesi ile ilk etapta 5 bin 400 kişiye iş imkanı sağlanması hedefleniyor.

229 hektarlık alana inşa edilecek ve 404 bin metrekarelik kapalı alana sahip 58 adet A+ sınıf depolama alanı bulunacak Lojistik Köy projesinde ayrıca nakliye komisyoncuları binası, servis istasyonları, sosyal tesisler ile benzin istasyonları, tır ve konteyner park alanlarının da yer alması planlanıyor.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA