SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

‘Lojistik Köy’de sona gelindi

‘Lojistik Köy’de sona gelindi
Bu haber 24 Ocak 2021 - 23:29 'de eklendi ve 89 kez görüntülendi.

Diyarbakır için vizyon projelerden birisi olan Lojistik Köy projesinde ihale öncesi son toplantı yapıldı.

Vali Münir Karaloğlu, bölgenin en önemli ticaret yollarının kesişim noktalarından birisi olan Diyarbakır’a tarım, dış ticaret ve lojistik kenti olma yönünde sağlayacağı katkı ve sunacağı istihdam olanaklarıyla vizyon projelerden olan Lojistik Köy projesine dönük olarak yapılacak ihale öncesi paydaşlarla son bir toplantı gerçekleştirdi.

Toplantıda Vali Karaloğlu’nun yanı sıra; Diyarbakır Milletvekili Mehdi Eker, Vali Yardımcısı Ömer Coşkun, Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Hasan Maral, Büyükşehir Belediyes Genel Sekreter Yardımcısı Ayhan Kardan ve Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Kaya, Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Alican Ebedinoğlu ile Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Engin Yeşil yer aldı.

Kalkınma Ajansının bir sunum yaptığı toplantıda projenin son hali masaya yatırılarak detaylar konuşuldu.

Üretim maliyetlerini düşürerek, ithal ve ihraç edilen ürünler ile hammaddelerin taşınması ve depolanması gibi çeşitli hizmetler sunacak projeyle ilgili olarak Vali Karaloğlu, lojistik altyapısıyla güçlü ülkelerin bölgelerinde avantaj sağladıklarına dikkat çekerek projenin Diyarbakır’a sunacağı katkılara vurgu yaptı.

Diyarbakır’a yüksek katma değer üreterek dijital dönüşümde öncülük edecek Lojistik Köy projesi, 229 hektarlık alana inşa edilecek ve içerisinde 404 bin metrekarelik kapalı alana sahip 58 adet A+ sınıf depolama alanı bulunacak.

Projede ayrıca, nakliye komisyoncuları binası, servis istasyonları, sosyal tesisler ile benzin istasyonları, tır ve konteyner park alanlarının da yer alması planlanıyor.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa