SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Mahallelerin sorunları görüşüldü

Mahallelerin sorunları görüşüldü
Bu haber 08 Mart 2020 - 23:50 'de eklendi ve 82 kez görüntülendi.
  • 2020 yılında Çermik’in içme suyu olmayan mahallesi kalmayacak
  • Çiftçiler küpelemede yaşanan sıkıntıları dile getirdi

 

İlçe Kaymakamı Nazlı Demir, muhtarlarla bir araya gelerek mahallelerinin sorunlarını görüştü. Kaymakam Demir, Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Basri Güzeloğlu’nun bu yıl ilçenin içme suyu olmayan mahallesinin kalmayacağı sözünü verdiğini söyledi. Mahalle Muhtarları ise İlçede hayvancılık yapan vatandaşlar ise küpelemede yaşanan sıkıntıları dile getirdi.

Kaymakam Demir, düzenli olarak bir araya geldiği muhtarlar toplantısını sürdürerek, sorunları dinlemeye devam ediyor. Kaymakamlık konferans salonunda muhtarlarla bir araya gelen Kaymakam, kurum amirleriyle birlikte sorunları dinledi.

Şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşu ve akabinde okunan İstiklal Marşı’nın ardından Kaymakam Nazlı Demir, Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Basri Güzeloğlu’nun bu yıl ilçenin içme suyu olmayan mahallesi kalmayacağı sözünü verdiğini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü;

“İlçemiz için ilk etapta 125 kilometre yol planı çıkarılmıştı ama biz bun Valimiz ile görüşerek 173 kilometreye çıkardık. Şimdi de su için çalışmalarımız başladı. Valimiz bu hedefler doğrusunda gereken talimatları verdi. Sondaj, hat yenileme, kısacası ne varsa hepsi tamamlanacak. Yalnız köylerimizin abone yapmasını istiyoruz. Bu konuda direnen köyler var. Şu ana kadar 35 köyün aboneliği gerçekleştirildi. Köylerimizin tamamının abone yapmasını bekliyoruz. Böylelikle bundan sonraki tüm sıkıntılarınızı DİSKİ çözecek.

Yine geçen yıldan bu yanan her mahalleye bir çocuk oyun parkı hedefimiz vardı. Bunu da Valimize ilettik. Nüfusu fazla olan mahalleler öncelik olmak üzere her köye park yapılması için önümüzdeki günlerde çalışmalar başlayacak.”

Kaymakam Demir’in konuşmasının ardından muhtarlar sorunlarını dile getirdi. Daha önce DİSKİ ve belediyeden söz almalarına rağmen istenilen malzemelerin verilmediği dile getirildi.

Hayvan sahipleri de hayvanlardaki küpeleme sıkıntılarını dile getirdi. Bu yıl birçok küpenin hayvanlar otlanırken düştüğünü belirten çiftçiler, bunun hak kaybına neden olduğunu söylediler. Çiftçiler, “küpe düştüğü için o hayvanların desteklemesini alamıyoruz, zaten mağdur durumdayız, bu da bizim hak kaybımıza neden oluyor” şeklinde konuştular.

Çiftçiler, küpe düştüğü için İlçe Tarım Müdürlüğü’ne zamanında başvuru yaptıklarını, buna rağmen gerekli çalışmaların yapılmadığını iddia ederek, şu anda her bir küpe için kendilerinden 128 lira para talep edildiğini öne sürdüler.

İlçe Tarım Müdürü Yusuf Güden ise her çiftçinin talebini dikkate aldıklarını dile getirdi. Kaymakam Nazlı Demir, ise bu konunun önemli bir konu olduğunu önümüzdeki günlerde bu konuyla ilgili ayrıca bir toplantı yapacağını ve sorunun çözülmesi için görüş alışverişinde bulunulacağını söyledi.

Kaymakam Demir, muhtarlara katılımlarından dolayı teşekkür etmesinin ardından program sona erdi.

 

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA