SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Marmara Üniversitesi’nden ilçemize uzanan yardım

Marmara Üniversitesi’nden ilçemize uzanan yardım
Bu haber 16 Aralık 2019 - 0:09 'de eklendi ve 145 kez görüntülendi.

Marmara Üniversitesi tarafından ilçemiz Çok Programlı Lisesi öğrencilerine giyim ve kırtasiye yardımı yapıldı.

Marmara Üniversitesi “Kampüs Etkinlikleri” kapsamında hazırlanan “Köy Okulu Yardım Projesi” kapsamında yapılan yardımlardan Çok Programlı Lisesi Müdür Başyardımcısı Yusuf Kavak’ın yoğun çabaları sonucunda ÇPL öğrencileri de faydalandı.

Üniversitenin her yıl farklı temalarla düzenlediği etkinlikler kapsamında bu yıl köy okullarına kırtasiye ve giyim malzemesi yardımı yapılması planlandı. Projeden sorumlu olan Sibel Kavak ile iletişime geçen ÇPL Müdür Başyardımcısı Yusuf Kavak, öğrencilerin durumunu bildirerek aynı zamanda akrabası olan Sibel Kavak’tan okulun da projeye dâhil edilmesini istedi.

Proje sorumlularından biri olan Sibel Kavak, yönetimle durumu görüşerek ilçemize de bu yardımın gelmesini sağladı. Proje kapsamında öğrencilere giyim yardımı yapılırken, önümüzdeki hafta da kırtasiye malzemelerinin dağıtılacağı bilgisi verildi.

ÇPL Müdür Başyardımcısı Yusuf Kavak, Marmara Üniversitesi’ne ve proje koordinatörü Sibel Kavak’a teşekkür etti.

ÇPL Müdür Başyardımcısı Kavak; “Üniversitenin projesinden sorumlu olan kuzenime okulumuz öğrencilerinin durumunu izah ettim. Normalde bu proje köy okullarını kapsayan bir proje fakat kendisinin temasları sonucu Hakkâri İMKB İlkokulu’na bizim okulumuz da dâhil ederek yardım programına aldı. Kırk öğrencimize giyim malzemeleri dağıtımını yaptık, önümüzdeki hafta da kırtasiye dağıtımı malzemelerini gerçekleştireceğiz. Okulumuz ve öğrencilerimiz adına, hem Marmara Üniversitesi yönetimine hem de proje sorumluları Sibel Kavak ve Merve Arslan’a teşekkür ediyorum” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA