SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

MEM’den öğretmen ve öğrencilerin gelişimine katkı

MEM’den öğretmen ve öğrencilerin gelişimine katkı
Bu haber 15 Kasım 2021 - 9:53 'de eklendi ve 37 kez görüntülendi.

Milli Eğitim Müdürlüğü öğretmen ve öğrencilerin gelişimine katkı sunmak için “Çermik’te Akademik Başarıyı Artırma Projesini hayata geçirdi.

Proje kapsamında ilk buluşma da gerçekleştirildi. Birinci Sınıf Emniyet Müdürü ve aynı zamanda Sanatçı olan Ahmet Sula Çermik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün “Çermik’te Akademik Başarıyı Artırma Projesi (ÇABAP)” kapsamında lise öğrencileriyle ve “Çermik Öğretmen Akademisi” projesi kapsamında öğretmenlerle buluştu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan, öğretmenlerin mesleki ve kişisel gelişimine katkı sunmak amacıyla başlattıkları Çermik Öğretmen Akademisi’nin ilk konuğu Ahmet Sula olduğunu ve çok güzel bir söyleşi gerçekleştiğini söyledi.

Öğretmen ve öğrencilerle bir araya gelen Sula, polis kimliğinin yanı sıra sanatçı kimliğinin de bulunduğuna dikkat çekerek; tiyatro, müzik, güzel yazı, resim ve şiir gibi alanlarda çalışmalar yaptığını anlattı.

Birinci Sınıf Emniyet Müdürü Sula; “Bu dünyadaki en şerefli varlık insan. Böyle düşününce de benim polis, emniyet müdürü ya da ressam olmamın pek önemi kalmıyor. Meslekler yapılır, sıfatlar taşınır ama insan olmak ayrı bir meziyettir” dedi.

Lise öğrencilerine etkili iletişim konusunda konferans verirken tarihimizdeki önemli olayları sadece o hafta hatırlanması veya bilinmesi durumunda sorunun büyük olacağını ve bitme noktasına geleceğini söyleyen Sula, “bu millet Türk’ü, Kürd’ü, Laz’ı, Çerkez’i bu millet et tırnak olmuş. Bu millet öldüğü gün değil unuttuğu gün ölür” diyerek sözlerini tamamladı.

Birinci Sınıf Emniyet Müdürü Sula’ya verdiği konferansla Çermik’teki eğitime katkı vermesinden dolayı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından teşekkür edilerek plaket takdim edildi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA