SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Mermerlerimize yurt dışında büyük ilgi

Mermerlerimize yurt dışında büyük ilgi
Bu haber 24 Aralık 2018 - 0:11 'de eklendi ve 177 kez görüntülendi.

-Her ay Çin’e 1000 ton mermerin yanı sıra Hindistan’a da 500 ton mermer gönderilecek

 

İlçemizdeki ocaklarda çıkarılan mermer, yurtdışında büyük ilgi görüyor. Her ay Çin’e 1000 ton mermer gönderilirken, Hindistan’a da ayda 500 ton Botaçina bej mermer gönderilmesi için anlaşma yapıldığı bildirildi.

Şerif Karaaslan Mermer Şirketi, Hindistanlı işadamları ile yaptıkları görüşmede, bu ülkeye mermer blokları gönderme konusunda anlaşma sağladıklarını söyledi.

Mırgan dağındaki ocaklarından Hindistan’a her ay 500 ton Botaçina beji cinsi blok mermer göndermeye başladıklarını açıklayan Ocak sahibi Karaaslan, gazetemize şöyle konuştu;

“-Ocaklarımızda çok kaliteli ve dünyada ilgi gören çeşitli renkte mermer çıkarıyoruz. Bu mermer çeşitlerinden Botaçina Beji Hindistan’a göndermeye başladık. Ocaktan bloklar halinde çıkarılan mermer, TIR’la Mersin’e, oradan da gemilerle Hindistan’a gönderiyoruz. Hintli firma ile uzun vadeli ihracat konusunda anlaşmaya vardır. İlçemizden ihracat gerçekleştirdiğimiz için mutluyuz. Hem ilçemize hem de ülkemize döviz kazandırıyoruz.”

Mermer ihracatının başta nakliye işi yapanlar olmak üzere birçok sektöre de iş olanağı sağladıklarını, bu işten onlarca insanın ekmek yediğini bildiren Şerif Karaaslan, “Yeni açılan ve açılacak ocaklarla, ihracat yapacağımız ülke yelpazesini genişleteceğimize inanıyorum” dedi.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa