SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Metropollere uyuşturucu sevkiyatına jandarma engeli

Metropollere uyuşturucu sevkiyatına jandarma engeli
Bu haber 19 Nisan 2020 - 23:57 'de eklendi ve 83 kez görüntülendi.

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca yapılan çalışmalar neticesinde, Bingöl İlinden Adana İline uyuşturucu madde sevk edileceği ve metropol şehirlere dağıtımının yapılacağı bilgisi alınmasının üzerine operasyon yapıldı.

Diyarbakır Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre;

“Devam eden çalışmalar neticesinde, yapılan fiziki takip sonrasında, Hani İlçesi Veziri bölgesinde şok yol kontrol ve arama noktası oluşturularak şüpheli araç durdurulmaya çalışıldı, aracın durmayarak hızla uzaklaşması üzerine yapılan takip sonucunda söz konusu araç içerisinde bulunan şahıslar ile birlikte ele geçirildi.

Bahse konu araç içerisinde ve şahısların üzerlerinde yapılan aramada; aracın bagaj ve arka koltuk üzerine gizlenmiş 30 paket halinde 305 kg esrar, bir adet 7.65 mm çapında ruhsatsız tabanca ile (8) adet 7.65 mm çapında fişek ele geçirildi.

Olayla ilgili olarak ele geçirilen uyuşturucu madde muhafaza altına alınmış, araç içerisinde bulunan 4 şüpheli şahıs gözaltına alındı.

Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanmasına yönelik yürütülen adli ve mülki görevlere artan bir azim ve kararlılıkla aralıksız olarak devam edilmektedir.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa