SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Mezarlığın hali içler acısı

Mezarlığın hali içler acısı
Bu haber 24 Haziran 2019 - 0:18 'de eklendi ve 196 kez görüntülendi.
  • Büyükşehir ödenek vermiyor, belediye maliyeti yüksek olduğu için masrafı karşılayamadığını söylüyor

 

İlçemiz merkezi Kale Mahallesi’nde bulunan asri mezarlığın bakımsızlığı mezarlığı ziyaret eden vatandaşları isyan ettirdi. Uzun zamandır bakım bekleyen asri mezarlık, uzayan otlar, vatandaşların diktiği ağaç ve çiçeklerin kuruma noktasına gelmesiyle adeta kaderine terk edilmiş durumda.

İddiaya göre mezarlıkların bakım ve onarımı için her yıl büyükşehir belediyeleri tarafından ilçe belediyelerine belli bir bütçe gönderildiği, bu yıl ise ilçemize bu bütçenin verilmediği belirtildi.

İlçemiz Belediyesi de maliyetinin yüksek olması nedeniyle mezarlıkta çalışma yapmıyor. Elektrik aksamında sıkıntı olduğu için su çekilmiyor. Vatandaşlar geçmişte olduğu gibi boş bidonlarla mezarlarının üzerini, çevresine diktikleri çiçekleri ağaçları suluyor. Yaz ayının da gelmesi ile birlikte sürekli sulama gerektiren ağaç ve çiçekler kuruma noktasına geldi. Otlar insanların dizinin boyunu aştı, son olarak belediye İŞKUR kapsamında çalışan iki elemanı mezarlıkta görevlendirerek otların bir bölümünü temizletti.

-Ölülerimize saygıları olsun

Mezarlığın bakımına ilişkin yetkililerin yeterli ilgiyi göstermediğini dile getiren vatandaşlar, “Çevredeki il ve ilçelerin asri mezarlıklarını yetkililer hiç görmemiş mi? Yemyeşil, tertemiz, pırıl pırıl… Ağaçlar, çimler, çiçekler sürekli sulanıyor, biçimi yapılıyor. Büyükşehir Belediyesinin ödenek göndermediği için bakım yapılmadığı söyleniyor. Onlar bizim ölülerimiz. Anamız, babamız, ağabeyimiz, kardeşimiz… Ölülerimize saygımız olsun. Bunun için büyükşehir belediyesinin beklenilmemesi lazım, her şeye para bulunuyor da, mezarlıkların bakımına mı bulunmuyor? Ne bakan var ne ilgilenen. Gece mezarlığın içinde kimlerin gezdiği belli değil.

İnsanlar buraya sevdiklerinin mezarlarını ziyaret edip, onlara dua etmek için geliyorlar, karşılaştıkları manzaraya bakın. Annelerinin, babalarının yattıkları mezarlığın halini görüp perişan oluyorlar. Yazık günah değil mi?” dediler.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA