SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Millet Bahçesi 21 dönümlük alana yapılacak

Millet Bahçesi 21 dönümlük alana yapılacak
Bu haber 28 Aralık 2020 - 0:27 'de eklendi ve 171 kez görüntülendi.

İlçemizde yapılması planlanan “Millet Bahçesi” nin 21 dönümlük alana yapılacağı belirtildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ilçemiz, Hani ve Bağlar’da yapılması planlanan millet bahçesinin yapılacağı alan ve detayları belli olmaya başladı.

Çukur Mahallesi Kumludere mevkiinde yapılması planlanan Millet Bahçesi 21 dönümlük alanda yapılacak. Yakın zamanda Diyarbakır’ı ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi alan ve Belediye Başkanları ile toplantı gerçekleştiren Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, millet bahçelerinin en kısa sürede yapılacağını belirtmişti.

Yapılan toplantıda, Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu da ilçemizde yapılacak olan Millet Bahçesi için 21 dönümlük arazinin hazır olduğunu belirterek, vatandaşların ihtiyaç duyduğu bu projenin gerçekleşmesini talep etmişti.

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, yaptığı açıklamada millet bahçesinin yapımı için çalışmaların sürdüğünü belirtti. Vali Karaloğlu, “Millet Bahçesi için belediyelerimiz alanları belirleyerek Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na sundular. Bakanlık tarafından bu alanlarda proje çalışmaları sürdürülüyor. Yapılan proje çalışmalarının ardından ihale sürecine geçilecek ve daha sonra Çevre ve Şehircilik Bakanlığı çalışmalara başlayacak.

2021’in bahar ayında projelerin yapım aşamasının tamamlanarak, millet bahçelerinin yapımına başlanacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa