SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Millet Kıraathanesi işlevsel hale getirildi

Millet Kıraathanesi işlevsel hale getirildi
Bu haber 08 Eylül 2019 - 23:46 'de eklendi ve 86 kez görüntülendi.

Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Basri Güzeloğlu, gençlerle bir araya gelerek millet kıraathanesini yeniden işlevsel hale getirdiklerini söyledi.

Vali Güzeloğlu, görevlendirme sonrası yeniden gençlerin hizmetine sunulan Millet Kıraathanesinde incelemelerde bulunarak, gençlerle bir araya geldi. Burada açıklamalarda bulunan Vali Güzeloğlu, “Yerel seçim sonrası raflardan kitapların indirildiği çocuk korosunun kapatıldığı bilgisayar sınıfının ve eğitiminin işlevsizleştirildiği ve bir yandan da bu çok önemli katkı ve değer sunan birimin kendi içinde terk edildiği bir süreç yaşandı” dedi.

Millet Kıraathanesi’nde kitap okuyan ve ders çalışan gençlerle bir araya gelen Vali Güzeloğlu, gençlerle yakından ilgilendi. Gençlerle sohbet eden Güzeloğlu, talepleri dinledi.

Bilgi Evi ve Millet Kıraathanesi’nin kent için önemine dikkat çeken Sayın Güzeloğlu,  şöyle konuştu:

“Türkiye’de ilk açılan Bilgi Evi ve Millet Kıraathanesi binamızdayız. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi olarak Diyarbakır’da bütün vatandaşlarımıza istek ve becerileri doğrultusunda yetiştirme kursları olarak, özellikle öğrencilerimize ve gençlerimize bilgi temelli ders ve dersi çalışma konusunda yardımcı kurslar olarak çok önemli bir hizmet veren binamızdayız. 2018 yılında açıldığından bu yana 31 Mart sonrası seçim sonrası gelen yönetime kadar yüzbinlerce insanımıza gencimize, çocuğumuza gerçekten çok önemli katkılar sunan her birisinin geldiğinde beklentisi doğrultusunda ister ders çalışma, ister kendini yetiştirme kursları, isterse müzikten bilgisayara kadar bugün artık vazgeçilmez toplumsal talepler noktasında çok önemli hizmetler sunan bir merkezimizdi.

Fakat ne yazık ki ve acı ki görevlendirme öncesindeki yönetim tarafından raflardan kitapların indirildiği çocuk korosunun kapatıldığı bilgisayar sınıfının ve eğitiminin işlevsizleştirildiği ve bir yandan da bu çok önemli katkı ve değer sunan birimin kendi içinde terk edildiği bir süreç yaşandı. Gördüğünüz fotoğraflarda da teslim aldığımız dönem anı, kitapları raflardan indirilen, bilgisayar, müzik ve diğer etkinlikleri kapatılan bir tablo olarak görüyorsunuz. Şüphesiz bunu kabul etmek en değerli varlığımız güvencemiz olan gençler ve çocuklarımız üzerinde gelecekteki beklentilerimiz noktasında bu eksiklikleri sürdürebilmek mümkün değildir.”

“Çok kısa süresinde güçlendirerek hizmete açtık”

Görevlendirme sonrası Millet Kıraathanesini yeniden gençlerin hizmetine sunduklarını belirten Vali Güzeloğlu, şöyle konuştu:

“Çok kısa bir süre içerisinde ilk açıldığından ve devrettiğinden çok daha güçlü bir şekilde gerek kitaplar gerekse diğer teknik altyapıları güçlendirerek hizmete açtık. Bugün yeniden o ilgiyi ve yeniden gerek vatandaşlarımızın gerekse öğrencilerimizin tekrar buluştuğunu görmekten de büyük bir mutluluk duydum. Şunun altını çiziyorum il genelinde sadece merkezde değil 17 ilçemizin her birinde millet kıraathaneleri, bilgi evleri, çocuklarımızın yetiştirme kursları, yetişkinlerimizin bizlerden beklentileri olan her türlü sosyal belediyecilik imkânları sağlanacaktır. Bugün de bunu tekrar sizinle paylaşmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA