SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam
Adanaspor Akhisar Belediyespor Alanyaspor Antalyaspor Beşiktaş Bursaspor Çaykur Rizespor Fenerbahçe Galatasaray Gaziantepspor Gençlerbirliği İstanbul Başakşehir Kardemir Karabükspor Kasımpaşa Kayserispor Konyaspor Osmanlı Spor Trabzonspor

Milli Sporcu Kendi Memleketinde Sahipsiz Bırakıldı

Bu haber 23 Ağustos 2021 - 8:17 'de eklendi ve 13 kez görüntülendi.

Türkiye’nin olimpiyatlara katılan ilk atıcısı olarak tarihe geçen ve yine dördüncü olarak olimpiyatlarda derece elde eden ilk Türk atıcı olan Diyarbakırspor’un lisanslı sporcusu Ömer Akgün’ün başarısı  uluslararası spor mecralarında büyük ses getirdi. Ancak giderken de gelirken de kendi memleketi Diyarbakır’da beklenen ilgiyi göremeyen milli sporcu bunun burukluğunu yaşıyor. Akgün’ü bugüne kadar üst düzey hiçbir yetkilinin aramadığı, adeta kaderine terk edildiği öğrenildi.

Akgün, “Diyarbakırspor’dan başka kimse bana  sahip çıkmadı. Her zaman yanımda olan başkan Siyabend Aydın ve Aydın ailesine teşekkür ediyorum. Daha önce de kentimizi başarıyla temsil eden sporculara kucak açan, dünya ve Türkiye şampiyonları çıkaran Diyarbakırspor’un bu tutumu herkese örnek olmalıdır” dedi.

Japonya’nın başkenti Tokyo’da yapılan olimpiyatlarda Türkiye ve Diyarbakır adına sessiz bir tarih yazıldı, ulusal ve uluslararası spor kamuoyu bu tarihi yazan sporcuyu gündemine aldı ancak o sporcu kimliğini taşıdığı kentte sahipsiz bırakıldı. Bugüne kadar yurt içinde ve yurt dışında birçok başarıya imza atan, kırılmadık rekor bırakmayan Ömer Akgün, Cumhuriyet tarihinde havalı tüfek erkekler kategorisinde olimpiyat kotasını aşarak olimpiyatlara katılan ilk sporcu oldu. Olimpiyatlarda madalyayı kıl payı kaçıran Akgün, 4’üncü olarak yine Türkiye adına bugüne kadar ki en iyi başarıya ulaştı. Diyarbakır adına tarihi bir başarıya yakaladı ancak Diyarbakır bunun farkına varamadık.

Yalnız bırakılan Akgün öyle ki olimpiyatlara giderken kentteki hiçbir yetkili tarafından uğurlanmadı, maddi ve manevi destekten yoksun bırakıldı. Dönerken de yine birkaç seveni dışında sessiz ve buruk bir şekilde karşılandı. Birçok şehirde olimpiyatlara katılan sporcular en iyi şekilde uğurlanarak karşılanırken ve ödül üstüne ödül alırken, Ömer Akgün ise kimliğini taşıdığı Diyarbakır’a yaşattığı başarıyla rağmen hak ettiği ilgiyi göremedi.

YENİ HEDEF 2024 PARİS OLİMPİYATLARI

Diyarbakır’ı en iyi temsil eden branşlardan olan atıcılıkta elde edilen başarıdan sonra yeni bir hedef belirleyen Ömer Akgün, önümüzdeki günlerde 2024 Paris Olimpiyatları için hazırlıklara başlayacağını kaydetti. Akgün,”Hedefim 2024 olimpiyatlarına en iyi şekilde hazırlanıp madalya kazanmak olacaktır” dedi.

Diyarbakır’ın kendi değerlerine daha fazla destek olması ve sahip çıkması gerektiğinin altını çizen Akgün, Tokyo Olimpiyatları’na giderken Diyarbakırspor Kulübü Başkanı Siyabend Aydın dışında kimseden destek alamadığının da altını çizdi. Akgün,”Diyarbakırspor geçmişte de kentimizi başarıyla temsil eden sporculara destek oldu, bu sayede Türkiye ve Dünya şampiyonları çıktı. Bu süreçte de bana destek oldu her anlamda. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Ama sadece Diyarbakırspor’ la olmaz, herkesin elini taşın altına sokarak sporcuya değer vermesi lazım” diye konuştu.

Etiketler :
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa