SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Minik çocukların yüreğine dokundu

Minik çocukların yüreğine dokundu
Bu haber 28 Nisan 2019 - 23:58 'de eklendi ve 243 kez görüntülendi.
  • Okul öncesi eğitim gömleğin ilk düğmesidir ve bunun doğru iliklenmesi gerekir

 

İlçemiz Kaymakamı Nazlı Demir, Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencilerini ziyaret ederek, minik çocukların yüreklerine dokundu.

Beraberinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan ile birlikte Zübeyde Hanım Anaokulunu ziyaret eden Kaymakam Nazlı Demir’i Zübeyde Hanım Anaokulu Müdürü Mehmet Kara karşıladı. Okul Müdürü Kara’dan okul hakkında bilgi alan Kaymakam Demir, daha sonra sınıfları gezerek minik öğrencilerle oyunlar oynadı, eğitici yap-bozlar ve boyama kitapları hediye etti.

Okul öncesi eğitimin önemine dikkat çeken Kaymakam Nazlı Demir, “Okul öncesi eğitim süresince çocuklar ilköğretime hazırlanırken, paylaşmayı, dayanışmayı, sosyalleşmeyi ve birlikte çalışmayı öğrenirler. Bu dönem, araştırmacılar için çocuğun yüksek öğrenme potansiyeline sahip olduğu bir dönem olduğunu belirtiyorlar. Uygun fiziksel ve sosyal çevre koşullarında ve sağlıklı etkileşim ortamında yetişen çocuklar, daha hızlı ve başarılı bir gelişim gösterirler” dedi. Kaymakam Demir, şöyle konuştu;

“Eğitimin ilk basamağını oluşturan okul öncesi eğitim gömleğin ilk düğmesidir ve bunun doğru iliklenmesi gerekir. Bu nedenle, çocuğun küçük yaşlarda sağlıklı bir ortamda gelişimini sürdürmesi önem kazanıyor.

Sağlıklı ve istenilen davranışlara sahip çocuklar yetiştirmek, onların gelişim özelliklerini ve bu özellikler doğrultusunda gereksinimlerinin neler olduğunu bilmeye bağlıdır. Erken çocukluk dönemindeki gelişmelerle, okul öncesi eğitim artık anne babanın yalnız başına başarabileceği bir konu olmaktan çıkmış durumdadır.

Eğitimin sağlam temeller üzerine kurulmasında ve insanların ileri yaşlardaki başarılarında okul öncesi eğitimin rolü bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Ana kucağındaki yoğun ilgiden sonra, anaokulu ortamı çocuk için dünyaya açılan yepyeni bir penceredir. Olumlu yada olumsuz anlamda verilen her şey, onları yetişkinlik yıllarında da doğrudan etkilemektedir. Bizler de bunun önemini bilerek hareket ediyoruz ve Diyarbakır’da okul öncesi okullaşma oranında en yüksek ilçeye sahibiz. Çocuklarımızın en iyi eğitimi alması için çalışmalarımızı da bundan sonra sürdüreceğiz.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA