SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Mızraklı; “31 Mart aydınlığın günü olacak”

Mızraklı; “31 Mart aydınlığın günü olacak”
Bu haber 03 Şubat 2019 - 23:55 'de eklendi ve 325 kez görüntülendi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Selçuk Mızraklı, Hülya Alökmen Uyanık, HDP Diyarbakır Milletvekilleri Semra Güzel ve Remziye Tosun ilçemize gelerek partililerle buluştu. Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Mızraklı, 31 Mart’ın aydınlığın günü olacağını söyledi.

HDP İlçe Başkanlığı önüne gelen Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mızraklı, Diyarbakır milletvekilleri ve Çermik Belediye Başkan Adayı Muharrem Şimşek ve Makbule Çakır’ı partililerle buluştu.

Açılış konuşmasını yapan HDP Çermik Belediye Başkan Adayı Muharrem Şimşek; “bu tarihi süreçte bu sorumluluğu partimiz bize verdi. Bütün arkadaşlarımızla canla başla mücadele edeceğiz. Bu süreçte aday adayı olan tüm adaylarımız, partililerimiz bizim için birer eş başkandır. İlçemizi hak ettiği yere kavuşturacağız. Sadece bizden olanlara değil, herkese hizmet götüreceğiz. Siyaset dürüst, onurlu insanların işidir. Bu anlayışla hizmet edeceğiz” dedi.

Açılış konuşmasının ardından konuşan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selçuk Mızraklı, 31 Mart’ın aydınlığın günü olacağını belirterek, şöyle konuştu;

“Benim bir yarım Çermikli, diğer yanım Sivereklidir. Yüreğimiz, hafızamız buralarda şekillendi. Tabi umutlarımız ile beraber şekillendi ve biz de bu şekilde şu anda yürüyoruz.

İnsanlarla devletin sözleşmeleri Anayasa’lardır. Güçlünün yanında güçsüzü savunsun diye vardır. Güçlü partinin yanında emekçiyi savunsun diye vardır fakat bugün bunu göremiyoruz. Bunlar gelirken biz, Hz. Ömer’in adaleti ile yöneteceğiz dediler. Bunlar, Hz. Ömer’i tanımıyorlar. Hz. Ömer, Dicle Nehri kenarında koyunu kurt kapsa sorumlusu benim anlayışı ile yönetiyordu. Bunlar ise kendileri, yetmedi damatları, yetmedi yandaşları haram lokmayı boğazlarından götürmediler mi?

Bir yüzüğüm var, fazlası olursa hesabını sorun dedikten sonra, balya balya paraları oğullarına, eniştelerine saklayın demedi mi?

Dolmabahçe’de kendisinin talimatı ile Başbakan Yardımcısı, İçişleri Bakanı, Kamu Denetim Güvenliği Başkanı masadayken, daha sonra bunu tanımıyorum demedi mi?

Biz, AKP ile uğraşmayacağız, bu partiye oy veren seçmenlerin yüreğine dokunacağız, vicdanlarına sesleneceğiz. Belediye Başkanlığına geldiğimizde rövanş almak için gelmiyoruz. Sözümüzün de özümüzün de bir olduğunu göstermek için geliyoruz.

Çermik de hak ettiği yere ulaşacaktır. Küçüklüğümden itibaren biz Çermik’e gideceğiz derdik. Çermik kaplıca ilçesi, tarım ilçesi, doğal güzellikleri olan ilçedir. Kaplıca turizminde yeteri kadar açılamadı. Organik tarım yapılamaz mı? Tarım ürünlerinden marmelatlar, reçeller yapılıp pazara sürülemez mi? Biz bunları yapacağız. Buralardan yürüyerek bu sokakları tertemiz ederiz. Çermik ve Çüngüş’e hizmet getireceğiz.”

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selçuk Mızraklı’nın konuşmasının ardından, parti binasında yönetici ve partililerle bir araya gelinerek görüş ve taleplerinin dinlenmesinin ardından, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Selçuk Mızraklı, Hülya Alökmen Uyanık, HDP Diyarbakır Milletvekilleri Semra Güzel ve Remziye Tosun ve partililer ilçemizden ayrıldı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa