SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Modern sağlık merkezleri için yıkım çalışmaları başlayacak

Modern sağlık merkezleri için yıkım çalışmaları başlayacak
Bu haber 11 Ekim 2021 - 9:11 'de eklendi ve 106 kez görüntülendi.
  • İlçe merkezine bir TSM, bir ASM, kırsala bir ASM yapılacak

 

İlçemiz, hem doktorları hem de vatandaşları rahatlatacak modern sağlık merkezlerine kavuşacak. Sağlık Bakanlığı tarafından ilçemiz merkezine bir Toplum Sağlığı Merkezi, bir Aile Sağlığı Merkezi, kırsala bir tane Aile Sağlığı Merkezi yapacak. Kaymakam Ramazan Polat, önümüzdeki günlerde çalışmaların başlayacağı müjdesini verdi.

İlçemizdeki Toplum Sağlığı merkezinin birinin çok eski olması, diğerinin de kiralanan bir binada hizmet vermesi ve yeteri kadar modern olmaması nedeniyle yetkililer harekete geçerek, Sağlık Bakanlığı ile yapılan görüşmeler sonuç verdi. 1 Nolu Aile Hekimliği’nin de taşınmasının ardından çalışmaların hızlandırıldığını belirten Kaymakam Ramazan Polat, ihale süreci tamamlanan İlçe Sağlık Müdürlüğü ve 1 nolu Aile Sağlık Merkezi’nde yıkım çalışmalarının başlayacağı müjdesini verdi.

Konuyla ilgili daha önce Sağlık Bakanlığı ile temaslarda bulunan Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, Toplum Sağlığı Merkezi ve Sağlıklı Hayat Merkezi kurulması ile ilgili toplantıdan çıkan sonucu paylaştı. Belediye Başkanı Karamehmetoğlu, sağlığın birinci ve ikinci basamaklarında vatandaşların modern hizmet alacaklarını belirterek, şöyle konuştu;

“Sağlık Bakanlığı Genel Müdür Yardımcısı Dr. Alper Aziz Biten ile gerçekleştirilen toplantı sonunda yaptığımız görüşmede; Tepe Mahallesine bir Toplum Sağlığı Merkezi, 2 Nolu Aile Sağlığı Merkezi yapılacak ve 9 hekim olacak. Şeyhandede Mahallesine 6 Nolu Aile Sağlığı Merkezi yapılacak ve iki hekim olacak. Ayrıca ilçe merkezinde Dünya Bankası tarafından finanse edilen Sağlıklı Hayat Merkezi de yapılacak. Hükümetimizin, gösterdiği hassasiyetten dolayı şükranlarımız sunarken, emeği geçen yetkililere de teşekkür ediyoruz. İlçemize hayırlı olsun.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa