SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Modern sağlık merkezlerine kavuşuyoruz

Modern sağlık merkezlerine kavuşuyoruz
Bu haber 11 Şubat 2019 - 0:14 'de eklendi ve 389 kez görüntülendi.
  • İlçe merkezine bir TSM, bir ASM, kırsala bir ASM yapılacak.
  • İlçe merkezine Sağlıklı Hayat Merkezi de yapılacak

 

İlçemiz, hem doktorları hem de vatandaşları rahatlatacak modern sağlık merkezlerine kavuşuyor. Sağlık Bakanlığı tarafından ilçemiz merkezine bir Toplum Sağlığı Merkezi, bir Aile Sağlığı Merkezi, kırsala bir tane Aile Sağlığı Merkezi yapacak. Bakanlık tarafından ayrıca ilçe merkezinde bir Sağlıklı Hayat Merkezi de kurulacak.

İlçemizdeki Toplum Sağlığı merkezinin birinin çok eski olması, diğerinin de kiralanan bir binada hizmet vermesi ve yeteri kadar modern olmamasına yetkililer duyarsız kalmadı. Konuyla ilgili Sağlık Bakanlığı ile temaslarda bulunan Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, ilçenin modern Toplum Sağlığı Merkezlerine kavuşacağı müjdesini verdi.

Ankara’da yapılan Toplum Sağlığı Merkezi ve Sağlıklı Hayat Merkezi kurulması ile ilgili toplantıdan çıkan sonucu paylaşan Belediye Başkanı Karamehmetoğlu, sağlığın birinci ve ikinci basamaklarında vatandaşların modern hizmet alacaklarını belirterek, şöyle konuştu;

“Sağlık Bakanlığı Genel Müdür Yardımcısı Dr. Alper Aziz Biten ile gerçekleştirilen toplantı sonunda yaptığımız görüşmede; Tepe Mahallesine bir Toplum Sağlığı Merkezi, 2 Nolu Aile Sağlığı Merkezi yapılacak ve 9 hekim olacak. Şeyhandede Mahallesine 6 Nolu Aile Sağlığı Merkezi yapılacak ve iki hekim olacak. Ayrıca ilçe merkezinde Dünya Bankası tarafından finanse edilen Sağlıklı Hayat Merkezi de yapılacak. Hükümetimizin, gösterdiği hassasiyetten dolayı şükranlarımız sunarken, emeği geçen yetkililere de teşekkür ediyoruz. İlçemize hayırlı olsun.”

-Sağlıklı Hayat Merkezi Nedir?

Sağlıklı Hayat Merkezi, kişinin yaşam kalitesini arttırmak, sağlıklı beslenme, hareketli yaşam, bağımlılıklarla mücadele, kronik hastalık mücadele eden bir birim.SHM’de mutlaka bulunması gereken 5 branş olarak, fizyoterapist, çocuk gelişim uzmanı, diyetisyen, sosyal çalışmacı, sigara bıraktırma polikliniği bulunacak. Bu birim aynı zamanda Aile Hekimlerinin de iş yükünü hafifleterek, hastalar üzerinde koordineli çalışılmayı sağlayacak.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA