SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Motosikletlere sıkı denetim

Motosikletlere sıkı denetim
Bu haber 01 Ekim 2018 - 0:26 'de eklendi ve 108 kez görüntülendi.
  • 39 motosiklet trafikten men edildi…

 

İlçemizde Trafik Şube ekipleri tarafından motosikletlere sıkı denetim uygulanıyor. Bu süreçte 39 motosiklet trafikten men edildi.

İlçemizde küçük yaşlara kadar düşen ve güvenlik önlemi alınmadan motosiklet kullanımı önlemek amacıyla Emniyet Amirliği Trafik Şube ekipleri harekete geçti. Ekipler, motosiklet kullanımları denetime aldı. Bu kapsamda 54 motosiklete el konuldu.

Edinilen bilgiye göre, trafik ekiplerinin el koyduğu motosikletlerin tescil belgesinin olmaması, sürücü belgesi sahibi olmaması, sigorta ve muayenesinin bulunmaması nedeniyle işleme tabi tutularak, Emniyet Amirliği otoparkına çekildi.

Belirtilen eksiklikleri bulunan motosiklet kullanıcılarına 108 ile 2018 lira arası para cezası kesildi. Yapılan kontrollerde yakalanan 54 motosikletten, 15 tanesi gerekli eksiklikleri tamamlayarak tekrar trafiğe çıkma hakkını elde ederken, 39 adet motosiklet ise trafikten men edildi.

Trafik Şube yetkilileri, el koyulan motosikletler için Diyarbakır Milli Emlak Şefliğine yazı yazılarak, gerekli tutanakların gönderildiğini, Diyarbakır’dan gelecek çekici vasıtasıyla motosikletlerin yüklenerek Diyarbakır’a gönderileceklerini belirttiler.

Öte yandan el konulup Milli Emlak Şefliğine gönderilen motosikletlerin, parça halinde satışlarının yapıldığı öğrenildi.

Emniyet Amirliği Trafik Yetkilileri, amaçlarının vatandaşların can güvenliğini sağlamak olduğunu söylediler. Motosikletlerin kazalarda daha büyük acılara neden olduğunu, bu yüzden tam anlamıyla güvenliği sağlamadan trafiğe çıkmanın yanlış olduğunu ve bu doğrultuda kontrollerin devam edeceğini sözlerine eklediler.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA