SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Muhtar Şeker; “Muhtarlık, yerel demokrasinin en köklü kurumudur”

Muhtar Şeker; “Muhtarlık, yerel demokrasinin en köklü kurumudur”
Bu haber 21 Ekim 2018 - 23:45 'de eklendi ve 178 kez görüntülendi.

19 Ekim Muhtarlar Günü İlçemizde de düzenlenen törenle kutlandı. Muhtarlar adına konuşma yapan Tepe Mahallesi Muhtarı Fadıl Şeker, muhtarlık müessesesinin yerel demokrasinin en köklü kurumu olduğunu söyledi.

Kaymakamlık önünde gerçekleştirilen törene,Kaymakam Nazlı Demir, Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, merkez ve kırsal mahalle muhtarlarının yanı sıra bazı daire amirleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Tepe Mahallesi Muhtarı Fadıl Şeker yaptı.Muhtar Şeker, ülkemizdeki yerel demokrasinin en köklü kurumu olan muhtarlığın, 1829 yılından bugüne kadar faaliyetlerini sürdürdüğünü belirtti. Şeker, özetle şöyle konuştu;

“Geçmişten bugüne biz muhtarlar olarak bir yandan köy ve mahalle sakinlerimizin devlet kurumlarıyla olan ilişkilerinde bazen uygulayıcı, bazen de aracı rol oynarken, diğer yandan da çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel gereksinimlerinden biri olan katılımcılığın sağlanmasında önemli bir görevi yerine getirmekteyiz.

Geçmişi yaklaşık 200 yıllık bir süreye dayanan muhtarlık müessesesine geç kalınmış özel bir gün bahşederek bizleri onöre eden devlet büyüklerimize teşekkür eder, tüm muhtarlarımızın gününü kutlarım.”

Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılmasının ardından Kaymakam Nazlı Demir, Kaymakamlık toplantı salonunda muhtarları kabul etti. Hatırlanmanın güzel olduğunu belirten Kaymakam Demir, muhtarların sorunlarını dinledi ve yapılan sohbetin ardından program sona erdi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa