SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Muhtar Şeker; “Şehirden kırsala özveriyle görevimizi yerine getiriyoruz”

Muhtar Şeker; “Şehirden kırsala özveriyle görevimizi yerine getiriyoruz”
Bu haber 25 Ekim 2021 - 8:42 'de eklendi ve 75 kez görüntülendi.

19 Ekim Muhtarlar Günü İlçemizde de düzenlenen törenle kutlandı. Muhtarlar adına konuşma yapan Tepe Mahallesi Muhtarı Fadıl Şeker, muhtarların şehirden kırsala özveriyle görevlerini yerine getirdiğini söyledi. Kaymakam Ramazan Polat da köylerde yaşanan sıkıntıların kendilerine bildirilmesini istedi.

Kaymakamlık önünde gerçekleştirilen törene, merkez ve kırsal mahalle muhtarları katıldı.

Atatürk büstüne çelenk konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Tepe Mahallesi Muhtarı Fadıl Şeker yaptı. Muhtar Şeker, ülkemizdeki yerel demokrasinin en köklü kurumu olan muhtarlığın, 1829 yılından bugüne kadar faaliyetlerini sürdürdüğünü belirtti. Şeker, özetle şöyle konuştu;

“Geçmişten bugüne biz muhtarlar olarak bir yandan köy ve mahalle sakinlerimizin devlet kurumlarıyla olan ilişkilerinde bazen uygulayıcı, bazen de aracı rol oynarken, diğer yandan da çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel gereksinimlerinden biri olan katılımcılığın sağlanmasında önemli bir görevi yerine getirmekteyiz. Bu vesileyle tüm muhtarlarımızın bu özel günü kutlu olsun.”

Çelenk sunma töreninin ardından Kaymakam Ramazan Polat, Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Bahri Yılmaz muhtarlarla yemekte bir araya geldi.

Muhtarların gününü kutlayan Kaymakam Polat, muhtarlık müessesinin önemine dikkat çekti. Kaymakam Polat;

“Muhtarlar kırsal mahallenin en güvenilir kişileri olur. Size verilen oylar emanettir ve sizlerin bu oylara sahip çıkmanız gerekiyor. İlgili kurumlara mahallenizdeki sorunları aktarmanız gerekiyor. İlçemiz geniş bir alan ve büyük bir nüfusa hitap ediyoruz. Bazen göremediğimiz sorunlar olabiliyor. Bunları bizlere bildirin. Köylerde oluşan sıkıntıları veya sıkıntı yaşayan vatandaşları bize bildirin. Keza biz de mahallenizde bir sıkıntı olsa ilk sizi arayacağız veya sizin kapınızı çalacağız. Sorunları biliyoruz ve bu sorunları gidermek için bulunuyoruz. Yaptığınız iş basit bir iş değildir, bu yüzden sorumluluğunuzun farkında olun” dedi.

Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu da tüm muhtarların bu özel gününü kutladı. Belediye Başkanı Karamehmetoğlu; “Gerek ilçe merkezinde gerekse de kırsalda çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Tabi ki sorunlarımız vardır. İnsanoğlu var olduğu müddetçe ihtiyacı bitmez. Bizler de sizlerle birlikte görüş alışverişinde bulunarak ihtiyaçları gidermeye çalışıyoruz. Sizlerle birlikte vatandaşımıza hizmet etmek için gecemizi gündüzümüze kattığımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın” şeklinde konuştu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA