SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Muhtar Şeker; “Şehirden kırsala özveriyle görevimizi yerine getiriyoruz”

Muhtar Şeker; “Şehirden kırsala özveriyle görevimizi yerine getiriyoruz”
Bu haber 20 Ekim 2019 - 23:50 'de eklendi ve 112 kez görüntülendi.
  • 19 Ekim Muhtarlar Günü kutlandı

 

19 Ekim Muhtarlar Günü İlçemizde de düzenlenen törenle kutlandı. Muhtarlar adına konuşma yapan Tepe Mahallesi Muhtarı Fadıl Şeker, muhtarların şehirden kırsala özveriyle görevlerini yerine getirdiğini söyledi.

Kaymakamlık önünde gerçekleştirilen törene,Kaymakam Nazlı Demir, yetkiller, merkez ve kırsal mahalle muhtarlarının yanı sıra bazı daire amirleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Tepe Mahallesi Muhtarı Fadıl Şeker yaptı.Muhtar Şeker, ülkemizdeki yerel demokrasinin en köklü kurumu olan muhtarlığın, 1829 yılından bugüne kadar faaliyetlerini sürdürdüğünü belirtti. Şeker, özetle şöyle konuştu;

“Geçmişten bugüne biz muhtarlar olarak bir yandan köy ve mahalle sakinlerimizin devlet kurumlarıyla olan ilişkilerinde bazen uygulayıcı, bazen de aracı rol oynarken, diğer yandan da çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel gereksinimlerinden biri olan katılımcılığın sağlanmasında önemli bir görevi yerine getirmekteyiz.

Geçmişi yaklaşık 200 yıllık bir süreye dayanan muhtarlık müessesesine geç kalınmış özel bir gün bahşederek bizleri onore eden devlet büyüklerimize teşekkür eder, tüm muhtarlarımızın gününü kutlarım.”

Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılmasının ardından Muhtarlar Derneği’ne geçildi. Kaymakam Nazlı Demir, tüm muhtarların muhtarlar gününü tekrar kutlayarak sorunları dinledi.

Tepe Mahallesi Muhtarı ve Muhtarlar Derneği Başkanı Fadil Şeker, Kaymakamlık tarafından kendileri adına yaptırılan çelenkten dolayı Kaymakam Nazlı Demir’e teşekkür etti.

Program, Vali Hasana Basri Güzeloğlu’nun Muhtarlar Gününe özel yapılan yemek davetine katılacak muhtarların merkeze gönderilmesiyle sona erdi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA