SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Muhtarlar; “Mehmetçiğimizin yanındayız”

Muhtarlar; “Mehmetçiğimizin yanındayız”
Bu haber 09 Mart 2020 - 0:09 'de eklendi ve 72 kez görüntülendi.

-“Dün olduğu gibi bugünde oyunları bozulacaktır”

 

İlçemiz Muhtarları, İdlib’de Silahlı Kuvvetlerimize yönelik hain saldırıyı kınayarak, “Mehmetçiğimizin yanındayız” dedi. Muhtarlar, dün olduğu gibi bugünde Mehmetçiğimiz oyunları bozacağını bildirdi.

Muhtarlar Derneği Başkanı Fadıl Şeker, Hükümet Konağı önünde düzenlenen ve Kaymakam Nazlı Demir, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ahmet Seyhun, Emniyet Amir Vekili Komiser Burak Uğur Dündar ile ilçe merkezi ve kırsaldaki Mahalle Muhtarlarının katıldığı basın açıklamasında, Milli Birlik ve Beraberliğimizin güvencesi, sınırlarımızın koruyucusu, güçlü ve caydırıcılığı ile yüz yıllardır milletimizin huzur ve güvenlik içerisinde yaşamasının en önemli caydırıcısı olan Türk Silahlı Kuvvetlerine yapılan hain saldırıyı şiddetle kınadıklarını bildirdi. Başkan Şeker, şu açıklamayı yaptı;

“Milletçe başımız sağ olsun. Allah, vatanı korumak için yaptığı bu mücadelede Şanlı Ordumuzu ve Mehmetçiğimizi muzaffer eylesin.

Kahraman Askerlerimiz İdlib’de, rejimin himayesinde yuvalanan terör örgütlerinden sınırlarımızı güven altına alırken, mazlum bölge halkını korumak gibi kutsal bir vazife yerine getirmektedir. Son alçakça saldırı ile Türkiye’yi sindirmek, sınırlarını tehdit ederek bekasını tehlikeye düşürmek isteyenlerin oyunları, dün bozulduğu gibi bugün de devletimiz ve milletimizin kararlı duruşuyla bozulacaktır.

Türk Milleti, bölünmez bütünlüğünü yok saymaya cüret edenlere tarih sahnesinde her zaman karşılığını vermiştir. Kahraman askerlerimizin kanının yerde kalmayacağından hiçbir şüphemiz yoktur. Milletimiz asırlardır üzerine bir borç bildiği ve Mustafa Kemal Atatürk’ün de veciz bir şekilde dile getirdiği (Yurtta Sulh Cihanda Sulh) idealini çoğu komşu coğrafyalarda ve tüm dünyada gerçekleştirmek insanlığı barış hedeflerine katkı sunmak mücadelesini veren Mehmetçik, milletimizce hiçbir zaman yalnız bırakılmamış ve bundan sonra da yalnız bırakılmayacaktır. Cennet yurdumuzda ve dünyanın dört bir yanında, milletimizin ve mazlum diğer halkların güvenliğini sağlamak üzere canla ve başla hizmet eden, bu uğurda canlarını feda eden Aziz Şehitlerimize Allah’tan rahmet, Gazilerimize acil şifalar diliyoruz.

Çermik Muhtarları olarak bizlerde her zaman Kahraman Ordumuzun yanında olacağımızı beyan ederek, kutlu Şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet ve mahfiret diler, onların bize emaneti olan şehit ailelerimize sabırlar dileriz.”

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA