SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

“Mutlu Kadın, Mutlu Aile, Mutlu Toplum”

“Mutlu Kadın, Mutlu Aile, Mutlu Toplum”
Bu haber 11 Şubat 2019 - 0:13 'de eklendi ve 460 kez görüntülendi.
  • “Kadınlarımızın hayatında yeni bir pencere açmak istiyoruz”

 

Kaymakamlık tarafından “Mutlu Kadın, Mutlu Aile, Mutlu Toplum” projesi hayata geçiyor. Kaymakam Nazlı Demir, amaçlarının kırsaldaki kadınların hayatında yeni bir pencere açmak olduğunu söyledi.

Kırsal mahallelerdeki kadınların ufkunu genişletecek, daha bilgili ve bilinçli olmalarını sağlayacak “Mutlu Kadın, Mutlu Aile, Mutlu Toplum” projesi bugün başladı. Kaymakamlık öncülüğünde İlçe Sağlık Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Müftülüğü ve ADEM’den oluşturulan ekipler, kırsal mahallelerdeki kadınlarla bir araya gelerek kadınları bilgilendirilecek.

Kaymakam Nazlı Demir başkanlığında, Kaymakamlık toplantı salonunda projenin detayları ve yapılacaklar hakkında toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya Kaymakam Nazlı Demir’in yanı sıra; İlçe Sağlık Müdürü ve personelleri, İlçe Milli Eğitim Müdürü ve rehberlik öğretmenleri, İlçe Müftüsü ve personeli ile SYDV Müdürü veADEM personeli katıldı.

Toplantıda, projenin amaçlarını paydaşlarına aktaran Kaymakam Demir, amaçlarının kırsaldaki kadınların hayatlarında yeni bir pencere açmak olduğunu belirterek, şöyle konuştu;

“Sizlerden oluşturacağımız iki ekip, köy ve mezraları dolaşarak kadınlarımızı bilgilendirecek. Her konunun uzmanı kendi alanında bilgi aktaracak. Sizlerden detaya girip, kadınlarımızın bilgi içinde boğulmasını istemiyoruz. Direk kadınlarımızın aklında kalacak temel bilgileri aktarmanızı istiyoruz. Eğitim, sağlık, kültür, değerlerimiz gibi konularda bilgilerinizi aktaracaksınız. Gencecik eğitimli kadınlar olarak sahada bulunacaksınız, bu da kırsaldaki dezavantajlı kadınlarımıza örnek olacak. Sizleri, çocuklarına örnek gösterecek. Yani bizim temel amacımız dezavantajlı kadınlarımıza ulaşarak onların hayatında yeni bir pencere açmak olacaktır. Eğitimden hijyene, meme kanserinden, kadınların dinimizdeki yerine kadar birçok konunda onların bilgilendirilmelerini sağlayacaksınız. Bir nevi eğitim seferberliği başlatıyoruz. Yapacağınız sunumlardan sonra, kadınlarımız ile soru-cevap şeklinde bir uygulama da gerçekleştireceksiniz. Bununla birlikte kadınlarımızın ortak sorunları belirlenecek ve rapor haline getirilerek ileri aşamada bu sorunlara çözüm üretilecek.”

Toplantı, Kaymakam Demir’in açıklamasından sonra proje paydaşlarıyla yapılan karşılıklı görüş alışverişinden sonra sona erdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa